sskjegg czyt. szeg to dźwięki, emocje i magia. Duet ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy. W czerwcu 2020 roku światło dzienne ujrzała płyta ,,(m)ała”. W lipcu zaś singiel sskjegg „Toń” ukazał się pod szyldem projektu My Name Is New wytwórni KAYAX. Kilka dni temu premierę miał ich najnowszy utwór – „Kołysz”.
Posłuchaj w serwisach cyfrowych:
https://ffm.to/sskjeggkolysz
„Kołysz” to piosenka o obawie przed złamanym sercem. O panice i naiwności, które towarzyszą kobiecie w beznadziejnej, głuchej relacji. O zagubieniu, które popycha nas do otulania się chłodem i które nie pozwala nam się uwolnić. O miłości, która zapuszcza w nas trujące korzenie. Jest to zupełnie nowy nurt muzyczny na drodze muzycznej sskjegg. Utwór ,,Kołysz” to mieszanka dreampopu, electropopu i ambientu z domieszką glitchy.
***
Sabina Broda – cząstka sskjegg odpowiedzialna za warstwę liryczną oraz wokalną. Opowiada historie i sama siebie nazywa brzydkopisarzem. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, autorka tekstów, producentka.
Korneliusz Flisiak – cząstka sskjegg odpowiedzialna za warstwę muzyczną od pierwszego dźwięku, aż po live sety. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, klawiszowiec i producent.

Obserwuj sskjegg:





![[Recenzja książki] Sebastian Orszulik „Tam i z powrotem + trzy metry”](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/1345359-352x500-1-100x70.jpg)


![[RECENZJA KSIĄŻKI] David Duchemin-ŚWIATŁO · PRZESTRZEŃ · CZAS](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG_5398-100x70.jpeg)


