Dwa Żywioły: Aleksandra Kurzak, Krzysztof Cugowski

Światowej sławy śpiewaczka operowa oraz ikona polskiego rocka wystąpili w duecie na jednej scenie. To niezwykłe przedsięwzięcie muzyczne dopełniła orkiestra symfoniczna Filharmonii Sudeckiej.

Koncert odbył się  w niedzielę – 27 września w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Artyści wykonali największe hity operowe, operetkowe i musicalowe, nie zabrakło również utworów, które dotychczas wykonywał Krzysztof Cugowski.

To znamienite wydarzenie było prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich uczestniczących w nim artystów. Koncert zakładał bowiem pewnego rodzaju „zamianę  ról”, zgodnie z którą Krzysztof Cugowski wykonał razem z Aleksandrą Kurzak utwór operowy, zaś Artystka zaśpiewała utwór rockowy.

Wyszło im to perfekcyjnie!

Publiczność była zachwycona, słysząc swoich idoli w niecodziennym repertuarze.

Krzysztof Cugowski po raz kolejny udowodnił, że jest artystą, którego możliwości wokalne z wiekiem rosną. Wielki talent!

Dodatkowo towarzystwo drugiej tak samo szczególnie utalentowanej Aleksandry Kurzak nadało koncertowi wyjątkowy klimat.

Taki duet nie trafia się często, dlatego z ręką na sercu należy przyznać, że niedzielny koncert był wydarzeniem roku!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Na marginesie pozwolę sobie poruszyć jeszcze jeden temat-pracy fotoreporterów. Wiem, że relacja z koncertu to nie jest odpowiednie miejsce na wylewanie żali, ale sytuacja z koncertu na koncert robi się coraz bardziej poważna, zatem zmuszony jestem co nieco wspomnieć. Rozchodzi się bowiem o reakcję publiczności na fotoreporterów.

Ludzie ( o publiczności mowa), którzy mianują  się  fanami i znawcami muzyki operowej zachowali się skandalicznie.Wielokrotnie byłem szarpany za rękaw koszuli-bo zasłaniam, bo przeszkadza komuś klikanie lustra w aparacie, bo denerwuje moje chodzenie po hali.

Powinienem zacząć od tego, że bardzo Was proszę Czytelnicy, zastanówcie się dlaczego zwykle nie ma fotoreporterów w filharmonii, operze i teatrze? Aby nie przeszkadzać muzykom, aktorom i publiczności. Doskonale wiemy, jak  ważne jest by było w tych miejscach cicho celem skupienia się na muzyce, odbiorze, ale  bardzo proszę, a wręcz apeluję o uszanowanie również naszej pracy.

Nie chodzimy po sali dla przyjemności. Gdyby tak było siedzielibyśmy grzecznie wśród publiczności oddając się błogiej relaksacji. Tak jednak nie jest, bo…jesteśmy w pracy! Ot co!

Właśnie w tym miejscu godzi się zauważyć, że po koncercie wielu z Was przyszło do domu, włączyło komputer i w internecie szukało zdjęć z wydarzenia. Zdjęć, których wykonywanie tak bardzo irytowało najgorliwszych fanów…

dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0587 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0590 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0593 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0621 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0630 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0635 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0640 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0641 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0645 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0650 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0660 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0668 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0674 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0685 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0692 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0704 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0727 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0735 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0743 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0755 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0773 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0775 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0782 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0792 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0798 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0799 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0800 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0801 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0807 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0850 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0856 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0860 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0865 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0866 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0880 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0904 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0913 dwa-zywioly-krzysztof-trefon-0941

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.