HEY J PREZENTUJE NOWY SINGIEL „ZAPLĄTANI”

„Zaplątani” to kompozycja, która pod kątem muzycznym ma charakter elektro-pop połączony z delikatną, sentymentalną melancholią podobną do Coldplay. Hey J zależało, żeby utwór mimo trochę problematycznego tekstu był jednak odebrany pozytywnie. „Zaplątani” opowiada historię dwóch osób, które skupiły się bardzo na swoich planach zawodowych, a zapomnieli o uczuciach. Utwór porusza też kwestie bardzo ostrożnych emocji, których mężczyźni nie lubią lub nie chcą okazywać swoim partnerkom. Brak odpowiedniej bliskości oddala od siebie nawet najbardziej zakochane osoby, a pogoń za rozwiązaniami zawodowymi tylko to umacnia. „Zaplatani” kojarzą się Hey J z żartem i na tej podstawie powstał tekst utworu:

– „Kochanie, dlaczego nie mówisz mi kocham Cię?
-Powiedziałem raz, 20 lat temu – jak się coś zmieni to dam znać”… 😊

Tuż po wydaniu swojej pierwszej płyty rozpoczęła prace nad nowym materiałem, który zaowocował skomponowaniem utworów na kolejną płytę, tym razem EP pt. Na Nowo.

EPka „Na Nowo”, która ukaże się 8 marca składa się z 4 utworów pt: „Na Nowo”, „Zaplątani”, „Oddychaj”, „Bollywood”.

Tym razem celem Hey J było stworzenie płyty, która będzie bardzo radosna w czasach pandemii. Jest utrzymana w klimacie elektro-pop, tak jak poprzednia płyta, jednak jest ona bardziej taneczna. Teksty utworów są mocno przemyślane tak, aby większość słuchaczy znalazła w nich cząstkę siebie. EP „Na Nowo” ma pomóc ludziom przetrwać ten trudny czas. Justyna Dobroć jest ozdrowieńcem i wie, że nie ma w życiu nic cenniejszego niż zdrowie, jednak brak możliwości kontaktów z innymi, rozrywki, zamknięcie w domu powoduje drugą inną chorobę, która również może powodować śmierć – mowa tu oczywiście o  depresji.

Rok 2020 uderzył we wszystkich, nie tylko w artystów i swoją płytą „Na Nowo” Hey J chce pokazać, że większa część z nas zaczyna wszystko Od Nowa.

EPka „Na Nowo” ukaże się nakładem własnym, a za dystrybucję utworów będzie odpowiadała Agora Digital Music.

Hey J (czyt. HejDżej) to wokalistka o głębokim i romantycznym sercu. Justyna Dobroć bo tak faktycznie nazywa się Hey J jest kobietą pełną pasji, ambitną i zdecydowaną na sukces. Kocha muzykę i tą miłością chce się podzielić ze wszystkimi. Mimo swojej romantyczności nie jest fanką tworzenia wolnej muzyki. Uwielbia styl elektro-pop i w takim stylu skupia swoją twórczość. Mimo natury tanecznej i chęci sprawiania radości, stara się by jej teksty były inteligentne i z przesłaniem dla słuchacza, nawet jeśli pisze o hedonizmie. Hey J nie jest osobą zamkniętą w jednym szablonie. Ukończyła Akademię Obrony Narodowej marząc o pracy w wojsku. Jednak pasja do muzyki była silniejsza od planów zawodowych i bała się zamknięcia w jednym miejscu.  Ponadto ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie klarnetu, szkołę kosmetyczną, kursy z księgowości oraz obecnie kształci się w kierunku prawa ściągania należności. Nie jest i nigdy nie chciała być „tylko” muzykiem, a jednocześnie wiedziała, że jej utwory nie mogą być zamknięte w szafie.

W 2016 r. rozpoczęła współpracę z producentem muzycznym Michałem Wrzosińskim, dzięki któremu w 2019  nagrała i wydała swoją debiutancka płytę pt. „Puzzle”. Płyta składała się z 8 utworów i miała być pożegnaniem z jej przeszłym, bardzo różnorodnym życiem. „Puzzle” pozwoliły jej poskładać się na nowo.  Poza pracą nad własnym materiałem startowała w festiwalach takich jak Festiwal Scyzoryki 2018, gdzie była finalistką w kategorii Solista oraz Przebój, a także była finalistką Firoliza Wokalna 2019.
Po sukcesach związanych z emisją utworów w stacjach radiowych, Hey J założyła zespół, a dokładnie trio, do którego należy Paweł Piotrowicz (gitara) oraz Łukasz Kalbarczyk (perkusja). Dzięki wspomnianym muzykom mogła grać koncerty po całej Polsce, a jej muzyka nabrała profesjonalnych kolorów oraz charakteru. Prywatnie Hey J jest żoną, a także matką 3 letniego synka.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.