Album “Dedicated to G.O.D” jesienią 2018!

Album “Dedicated to G.O.D” jest debiutem, który zostanie wydany w Bentley Records. Label ma siedzibę w Nowym Jorku oraz oddziały na 5 kontynentach. Wytwórnia wydaje płyty m.in. gitarzysty Michaela Jackson’a, Tommy’ego O. Z Tommym O, zespół Coraggio Group podpisał kontrakt na jeden utwór pod nazwą Coraggio Group feat. Tommy O, który znajdzie się na drugiej płycie. Zgodnie z ustaleniami ukaże się ona również w nowojorskim Bentley Records.

Patronat medialny nad albumem objęli m.in. TVP Kultura, TVP3 Kraków, TVP3 Bydgoszcz, Onet.pl, Radio Kampus, Polskie Radio Rzeszów, CGM.pl, Kvlt.pl.

Płyta będzie dystrybuowana na całym świecie i obecna w internecie na głównych platformach typu iTunes, Amazon, Google Play, Spotify, Beatport, Pandora, Deezer, Rhapsody, Tidal, Xbox Music, itp. (łącznie ponad 280 platform). Oprócz wersji cyfrowej, album ukaże się również w formie CD i na winylu. Dystrybucja fizyczna Amplified Distribution obejmie zasięgiem Europę, USA, Kanadę, Japonię, Chiny, Azję, Rosję, Indie, Australię, Nową Zelandię, Meksyk, Brazylię. Amplified, przy współpracy z Amped, rozprowadza albumy m.in. Die Antwood, Metalliki, Pet Shop Boys, King Krimson. Dystrybucją na teren Niemiec, Austrii i Szwajcarii zajmie się niemiecka firma Nova MD, która współpracuje m.in. z DJ Hellem. Polskim dystrybutorem płyty będzie My Music, który wydaje i dystrybuuje płyty m.in. Justyny Steczkowskiej, Iry, Proletaryatu. Album będzie dostępny m.in. w sklepach Walmart, Saturn, Media Markt, Real, Dussmann, Thomann, Best Buy, Barnes and Noble, HMV, Rough Trade, w licznych sieciach księgarni. W Polsce będzie można go nabyć w sieciach salonów Empik, Media Markt, Saturn, Matras, polskich sklepach muzycznych, muzodajnia.pl. Singlami promującymi są dwa utwory – “The Onyx” i “All Towers Must Fall”. Zespół, po wydaniu krążka, planuje trasę koncertową w Polsce i w Europie.

Materiał na płytę „Dedicated To G.O.D“ został nagrany w najlepszym, legendarnym studio nagraniowym w Polsce, które jest prowadzone przez Winicjusza Chrósta. W jego studiu nagrywali m.in. Grzegorz Ciechowski z Republiki, Dezerter, Lady Pank, Maryla Rodowicz. Sam Winicjusz Chróst, założyciel Breakout i multiinstrumentalista, który współtworzył historię polskiej muzyki, zaklasyfikował wokalistki Coraggio Group do najlepszych światowych głosów, a główny wokal porównał do Davida Bowiego.

Najlepiej rozpoznawalna na świecie polska malarka, Aleksandra Waliszewska, firmuje swoim obrazem płytę. Na okładce znajdzie się jedno z jej charakterystycznych i niepozwalających na obojętność dzieł. Grafikę na okładkę zaprojektowała Anna Goszczyńska. Ponieważ Aleksandra Waliszewska jest artystką, która zapewniła sobie swoimi dokonaniami twórczymi stałe miejsce w polskiej historii sztuki, płyta Coraggio Group „Dedicated To G.O.D” zostanie również wymieniona w annałach historii sztuki w Polsce.

Kluczową postacią w Coraggio Group jest Ewelina Lasota (Gabriela), która zajmuje się kompozycją, produkcją oraz tworzeniem teledysków. Całą muzykę tworzy od podstaw do końca sama. Na wszystkich utworach, z wyjątkiem “Funeral One”, znajduje się jej wokal. Jest autorką wszystkich tekstów piosenek. Inspiruje się m.in. XIII-wieczną poezją perską, tekstami religijnymi, marksistowskimi i anarchistycznymi, Williamem Burroughsem, Kathy Acker, Guy Debordem, Noamem Chomskim, kinem Andrei’a Tarkowskiego, Todda Solondza, Kena Russella, Davida Cronenberga, muzyką m.in. Throbbing Gristle, Haus Arafna, Coil, Ausdarmen, Silent Servant, Blvck Ceiling, Psychic TV, Davida Bowiego, Mater Suspiria Vision, Ait!, Hocico, Burzum, Mayhem, Beherita, Lebanon Hanover, DAF, Biosphere, sceną hardstyle, witch house, black metal, electropop. Autorka muzyki w Coraggio Group ukończyła literaturoznawstwo na wydz. kulturoznawstwa i translatorykę na wydz. filologii angielskiej UŁ, pracuje jako dziennikarka, m.in. dla Vice. Temat jej pracy magisterskiej na wydziale anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego, której promotorem był dr hab. Kacper Bartczak, to „Problems with American political economic system and the solutions proposed by Noam Chomsky“.

W zespole współpracuje z cenionymi instrumentalistami, m.in. Przemekiem Knopikem, perkusistą, absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, który nagrywał płyty m.in. z Michałem Urbaniakiem czy Krzysztofem Ścierańskim (współtwórcą Labolatorium, który pracował z Republiką, Zbigniewem Namysłowskim i Tomaszem Stańko). Knopik ma na koncie ponad 60 krążków studyjnych oraz liczne nagrody m.in. w konkursach jazzowych. Na żywo Coraggio Group gra też z basistą Tomkiem Zawadzkim i z Sylwia Czerniak (Infinity), drugą wokalistką, odpowiedzialną również za elektronikę na żywo.

Ewelina Lasota nad debiutem pracowała od 11 lat. Na płycie znajdzie się 19 oryginalnych utworów. Muzyka Coraggio Group porównywana jest przez krytyków i ekspertów do The Knife, Crystal Castles, wczesnego Depeche Mode, a główny wokal na płycie – do Davida Bowiego, Laurie Anderson i Placebo. Większość z utworów powstała stosunkowo niedawno, w ciągu ostatnich 1-3 lat, ale wśród nich znajdują się również piosenki skomponowane wcześniej, jak “The Onyx” cieszący się największą popularnością wśród odbiorców. W trakcie pracy z Bentley Records, artystka miała pełną wolność gatunkową i możliwość zadecydowania o tym, które utwory powinny się znaleźć na płycie. I choć dominującym gatunkiem jest electropop, są na niej także fragmenty black metalowe, darkwave’owe, witch house’owe, hardstyle‘owe, cold wave’owe, dark ambientowe, psychodelia, techno, minimal wave, hybrydy eksperymentalne.

CEO Bentley Records, Luca Dayz, napisał, że ceni projekt za oryginalność i niepowtarzalność. To jego wypowiedź: „We are glad to be working with the very talented Coraggio Group. It’s a collective of unique music. In an age where everyone tries to copy someone else, we always respect original musical works of artists. And that’s what Coraggio Group is all about.“ Prowadzący wpływowy portal Obscure Sound Mike Mineo na muzykę CG zareagował entuzjastycznie słowami: I’m very fond of the album’s darkly infectious vibes – reminds me a bit of Crystal Castles and more in the vein of witch-house. Some Placebo vibes, too.“ James Moore z Independent Music Promotions napisał o zespole: „Coraggio Group‘s music is visionary and I really dig it. It’s menacing and daring, dark and yet very groovy and a whole lot of fun.“

Piotr Metz, kierownik redakcji Trójki, powiedział o muzyce Coraggio Group, że jest „zaskakująca i całkowicie nieprzewidywalna,“ gdy emitował utwory zespołu na antenie Radia Kraków w konkursie Megafon, w którym zespół został jednym z finalistów. W konkursie wrocławskiego wydawnictwa Biuro Literackie, gdzie w jury zasiadała Kora Jackowska z Maanam i Agnieszka Szydłowska z Trójki, muzyka CG została wybrana na płytę Various Artists, złożoną z najlepiej zapowiadających się młodych artystów (2015).

InClub Radio w Peru, które odkryło muzykę przez Soundcloud, wytypowało utwór Coraggio Group “Going Out” jako jedną spośród 100 najlepszych piosenek 2016 roku, gdzie zespół został wymieniony obok Lebanon Hanover, Some Ember i Boy Harsher‘a. Radiowa sieć internetowa NumberOneMusic wybrała utwór “The Onyx” jako drugi spośród najlepszych utworów z gatunku elektronika w Polsce.

Dwa spośród opublikowanych na Youtube teledysków Coraggio Group miały projekcje na wielu festiwalach filmowych na świecie m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Melbourne, Teheranie, w Hiszpanii, Indiach, Chinach, Pakistanie, Tajwanie, Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Rosji, we Włoszech. Festiwal w Dżakarcie przyznał “What Do You Know of Love” jedną z głównych nagród, a włoski festiwal San Mauro wytypował dwa spośród wideoklipów Coraggio Group do półfinału.

Lista utworów z płyty „Dedicated To God“:

 

The Onyx

All Towers Must Fall

Anarchism

Crazy Things

What Do You Know of Love

Where Demons Kiss The Sinners

To The Black Cold Night Where I Will Meet The Lord

To Make You Feel

In The Hour of The Heat

Reality Is Invisible

Going Out

Number 13

Pleasures

Scarabaeus Sacer

Dedicated To God

Night of the Monkey

Bot Hearts

Funeral One

Silence of The Sky

Leave A Reply

Your email address will not be published.