Budka Suflera – Cień wielkiej góry. Koncert Świebodzice

 Zapraszam do  zdjęć… 

 Budki Suflera nikomu nie trzeba przedstawiać. Trasa koncertowa zatytułowana „Cień wielkiej góry” to wielki powrót do korzeni, to powrót Budki do lat 70-tych.

Na jedyny koncert na Dolnym Śląsku zespół wybrał niewielkie miasto pod Wałbrzychem-Świebodzice. Fani zjechali się z różnych zakątków Polski.

Krótko po godzinie 18-tej, gdy na scenie pojawił się zespół cała zebrana publiczność przywitała Budkę Suflera owacjami na stojąco!

Krzysztof Cugowski-frontmen grupy, wybitny muzyk, geniusz we właściwej technice i emisji głosu. Jak zawsze zachwycił… Jego ekspresja, jak i wszystkie środki stosowane w wokalistyce rockowej, wynikające z właściwego domknięcia strun głosowych, jego pełne uruchomienie rezonatorów oraz prawidłowego usytuowania głosu w rejestrach i stosowanie pełnego zakresu dynamiki we wszystkich wycinkach skali, na górach tak samo jak w średnicy; możliwość kreowania dowolnej głośności- jednym słowem oszałamiająca perfekcja, która od lat jest doceniana przez publikę.

Cała ekspresja i dynamika sprawia u słuchacza podziw dla głosu Pana Krzysztofa, jego niesamowite góry, ostre przejścia powalały każdego zgromadzonego na tym koncercie.

Oprawa muzyczna była przygotowana w najmniejszym szczególe. Sala była „naszpikowana” głośnikami, aby wydobyć maksimum dźwięków i pokazać fenomenalny kunszt głosowy Krzysztofa Cugowskiego.

Najwybitniejsi muzycy zgromadzeni na jednej sali w tym samym czasie, grający największe przeboje Zespołu z lat 70-tych.

Podczas koncertu nie zabrakło także chwil melancholijnych, zespół zagrał trzy utwory akustyczne ze swoich płyt.

Widowisko muzyczno – świetlne z głosem Krzysztofa to najlepsze chwile na jesienne wieczory, muzyka na żywo od znamienitych muzyków to poezja dla moich uszu.

Link do recenzji na Katalogu Artystycznym :

 

 

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.