„Co nowego w piątek?” #1 New Music Friday z WK

Co piątek na playlistach Spotify „New Music Friday” oraz personalnie dopasowanym „Radar Premier” pojawiają się najnowsze single z polski oraz zza granicy. Postanowiłem, aby co tydzień prezentować czytelnikom naszego Portalu nowości, na które warto zwrócić uwagę!

Maude Latour – Walk Backwards

Dziewczyna o głosie jak Lorde. Maude Latour to nowojorska artystka, która ma na swoim koncie EPkę „Starsick” oraz już niedostępną „High School High” (z nie wiadomych przyczyn). W 2020 roku opublikowała single „Furniture”, „One More Weekend” i „Block Your Number”. Obecnie Maude przygotowuje się do wydania drugiej EP, czego kolejnym zwiastunem jest „Walk Backwards”.

Faustyna Maciejczuk – Po Burzy

Faustyna Maciejczuk to jedna z artystek w akcji FONOBO Pitcher, która pomaga debiutującym artystom na naszej scenie. Wystarczy wysłać do nich swoje demo. Co do samego singla – „Po Burzy” to bardzo ciekawa electro-alternatywna propozycja dla osób szukających czegoś niekonwencjonalnego. Jest to świeżość, a Faustyna jest ultra eklektyczna, pokazując, że odnajduje się w różnych stylach. Choćby w tym przypadku warto sprawdzić „Papierowe Twarze”.

Rosalie. – Chodź, Chodź, Chodź ft. Jan-rapowanie (Remix)

Niecały rok po premierze drugiej płyty, Rosalie. prezentuje remix do jednej z piosenek z albumu „IDeal”. W nowej odsłonie Chodź Chodź Chodź pojawił się Jan-rapowanie. Bardzo dobrze odświeżony utwór. Do tego angielska wstawka, którą chwaliłem, gdy recenzowałem płytę. Musicie to sprawdzić!

Birdy – Loneliness

Birdy wraca po 5 letniej przerwie z nową płytą „Young Heart”, która ukaże się 30 kwietnia tego roku. „Loneliness” to drugi singiel po „Surrender”, którego możemy słuchać od stycznia. „Surrender” wskazuje po raz kolejny na spokojny, dojrzały emocjonalnie i lirycznie album.

TOLA – Recycled/Fragile

Tola Szlagowska w 2005 roku wraz z Alicją Boratyn (dziś Ala/Zastary) występowały jako Blog-27. Kto nie zna Hey Boy? Teraz obie artystki choć idą osobną drogą prezentują świetną, alternatywną muzę. Debiutancka płyta Toli „Subtitles” ukaże się już 26 lutego, choć pierwotnie była planowana dużo wcześniej. W 2018 roku Tola zwróciła uwagę singlem „Atmosphere” i tak kupiła nim ludzi, że czekali na więcej…i to więcej w końcu dostaniemy już za dwa tygodnie!

Jula – Między Wierszami

Jula wróciła z przebojowym singlem „Między Wierszami”, który otwiera nowy rozdział w jej karierze. Energiczny numer, nowoczesna produkcja z połączeniem gitar? Taką Julę to ja rozumiem! Zdecydowanie mocniejsza zachęta na oczekiwanie na nową płytę – swoją drogą subiektywnie to najlepszy „pierwszy” singiel zwiastujący nowy krążek w dyskografii Juli.

Taylor Swift – Love Story (Taylor’s Version)

„Love Story” to jeden z największych hitów Taylor. Pochodzi on z jej drugiej płyty „Fearless”. Skąd taki pomysł, by nagrać nową wersję? Big Machine – wytwórnia, do której należała artystka, sprzedała prawa autorskie do wszystkich płyt Taylor prócz „Lover”. Po głośnej aferze, Taylor postanowiła nagrać ponownie płyty „Taylor Swift”, „RED”, „Speak Now” oraz prawdopodobnie „Reputation”, by „odzyskać” w jakiś sposób prawa do swoich własnych piosenek. Nowa wersja „Fearless” ukaże się 9 kwietnia.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny