„Co nowego w piątek? #2 New Music Friday z WK

Kolejny tydzień, a co za tym idzie druga odsłona New Music Friday, w którym przedstawiać będę Wam piosenki godne odsłuchania.

W tym tygodniu jest dla mnie licho, bo propozycji jest mało, tylko 4. Ale za to zróżnicowane 🙂

Kaśka Sochacka – Ciche Dni

Kaśka zadebiutowała w 2017 roku singlem „Trochę tu pusto”, który okazał się hitem. Później ukazały się „Zachody”, EP z singlami „Wiśnia” oraz „Śnie”, a w ubiegłym roku Kaśka w końcu podzieliła się z singlem „Jeszcze” zwiastującym jej debiutancki album. Teraz wiemy, że płyta „Ciche Dni” ukaże się 26 marca! A kolejnym singlem ją promującą został kawałek o tym samym tytule „Ciche Dni”. Nowy utwór Sochackiej to 5-minutowa spokojna, trochę „Kortezowa” piosenka. Dużo w niej otwarcia, melancholii, trochę obrzucania się winą za niepowodzenia w relacji. Ciekawostką jest, że w chórkach słyszymy głos… Dawida Podsiadło.

mxmtoon – myrtle ave. – demo

mxmtoon w 2018 roku zadebiutowała EP „plum blossom”, rok po niej ukazał się debiutancki album artystki „the masquerade”, który w wersji deluxe dostał wszystkie 10 piosenek, z których złożyła się płyta, w wersji na ukulele, bo wlaśnie to na tym instrumencie mxmtoon zaczeła komponować swoje autorskie utwory. W 2020 roku artystka wydała drugą płytę, a raczej dwie EP, które zostały połączone później w jedno „dawn & dusk” i to z niej pochodzi „myrtle ave.”. Dziś ukazała się wersja (edits) płyty „dawn & dusk” z trzema piosenkami w innych wersjach. Jedną z nich jest wersja demo utworu „myrtle ave.”, do której serdecznie Was zachęcam, by ją sprawdzić

Pola Chobot & Adam Baran – Trzeba mi

Pola i Adam zadebiutowali w FONOBO Label płytą „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” w 2019 roku. Po dwóch latach gotowi są by pokazać swoje kolejne autorskie utwory. Już wiadomo, że zarówno singiel „Kurz” jak i dzisiejszy „Trzeba mi” zapowiada EPkę „Trzeba mi”, której data premiery nie jest jeszcze znana.

Ariana Grande – Worst Behavior

Chciałem się skupić na mniej znanych artystach na polskim rynku, ale dziś ukazała się wersja deluxe ostatniej płyty Ariany „Positions”. Zarówno jak uważam, że podstawa krążka jest udana, tak i jego rozszerzenie dostało naprawdę świetne kawałki. Co prawda bardzo krótkie, bo po 2 minuty, ale za to jakościowo mocno się wybijają.

fot. Nicole Busch

Leave A Reply

Your email address will not be published.