Conan Gray z oficjalnym klipem do „Heather”

Conan Gray prezentuje teledysk do singla „Heather” – jednego z najlepiej ocenianych kawałków z debiutanckiego albumu artysty, „Kid Krow”. Krążek ukazał się w marcu tego roku i zebrał rewelacyjne recenzje. Singiel „Heather” dotarł natomiast do 3. miejsca listy Spotify Polska Viral 50!

Conan Gray tak opowiada o klipie:

Kiedy byłem w liceum, przez cztery lata podkochiwałem się w tej samej osobie. Ale moja sympatia nie odwzajemniała tego uczucia, natomiast ewidentnie jej serce biło szybciej dla dziewczyny o imieniu Heather. Heather była wrażliwa i piękna, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Była taka delikatna i tak łatwo było się w niej zakochać – czyli stanowiła moje dokładne przeciwieństwo. Klip do „Heather” to mój sposób, by przeistoczyć się w osobę, która ma te same cechy jakich zazdrościłem Heather. Zrobiłbym wówczas wszystko, by być jak ona. Zakładałbym te same ubrania i zachowywałbym się z takim luzem jak ona. Odrzuciłbym wszystko, co kształtowało moją osobowość. Wszystko, byle tylko osoba, którą obdarzyłem uczuciem, mogła je odwzajemnić. Wszystko, by być jej pierwszym wyborem. Powolna przemiana w wideo ma reprezentować cechy kobiece i męskie, między którymi nieustannie przerzucałem się w walce, by moja sympatia poczuła do mnie to, co ja do niej. Ktoś delikatny i słodki. Ktoś jak Heather.

Conan Gray

Osobisty teledysk doprowadza do przełomowego finału, który stanowi swojego rodzaju klamrę oraz ma szansę zainicjować wiele dyskusji. Bardzo intymne zbliżenia na artystę świetnie obrazują napięcie pomiędzy delikatną gitarą a wyznaniami w tekście.

„Heather” kontynuuje dominację w serwisach cyfrowych – niedawno utwór trafił na 1. miejsce Apple Music Pop Songs Chart w Stanach oraz szczyt Tik Tok Pop Playlist Sound. Singiel znalazł się w Top 15 Spotify US Daily Top 200, Top 25 Spotify Global Daily Top 200, Top 30 Apple Music Top 200 Songs, Top 30 Apple Music Top 100: Global Songs oraz Top 20 iTunes Top Pop Songs Chart. Wreszcie: „Heather” znajduje się na 3. miejscu Polska Viral 50! Utwór trafił na okładkę prestiżowych playlist Spotify Today’s Top Hits i Apple Music’s Today’s Hits. Kawałek dotychczas zgromadził 110 mln streamów na całym świecie, a liczba ta wciąż rośnie.Dziennikarze takich mediów jak „Billboard”, „Forbes” czy OnesToWatch typują Conana Graya jako bardzo mocnego kandydata do nominacji do Grammy w kategorii Najlepszy debiutant. Zarówno „Billboard”, jak i „Forbes”, uwzględniły singiel w zestawieniach najlepszych utworów 2020 roku, a „Kid Krow” znalazł się na listach najlepszych albumów wydanych dotychczas w ciągu ostatnich miesięcy. Conan Gray bardzo szybko, bo w ciągu zaledwie dwóch lat, zapewnił sobie pozycję jednego z najciekawszych nowych głosów w muzyce. Wszystko zaczęło się od piosenek pisanych w sypialni w domu w Teksasie. Artysta zdobył serca fanów swoim bezkompromisowym podejściem oraz autentycznością. Grono jego słuchaczy należy do najbardziej zaangażowanych i dynamicznie rosnących we współczesnym świecie popu.

Pierwsze wzmianki w mediach przyszły za sprawą singla „Idle Town”. Sukces utworu doprowadził do wydania EP-ki „Sunset Season”. Bardzo szybko Conan zadebiutował w telewizji, pojawiając się w programie „Late Night with Seth Meyers”, a o wokaliście zaczęły pisać tak renomowane magazyny jak „Vogue”, „VMan”, „Teen Vogue”, „Paper”, „The Fader”, „i-D”, „Wonderland” czy „Clash”.

Debiutancki album Conana Graya, „Kid Krow”, ukazał się w marcu 2020 i dotarł do piątego miejsca najlepiej sprzedających się albumów w USA. W Stanach okazał się najlepszym pod kątem sukcesu komercyjnego albumem debiutanta w ostatnich dwóch latach. Conan został okrzyknięty głosem swojego pokolenia, a po premierze „Kid Krow”, liczba streamów jego katalogu przekroczyła miliard. Gray wyprzedał trzy trasy po Ameryce Północnej, dwie trasy europejskie oraz koncerty w wielu innych zakątkach świata.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny