Myśleliście kiedyś o tym, że chcielibyście pisać profesjonalnie o swoich odczuciach po danej lekturze przez Was przeczytanej? A jeśli tak, to czy pojawiała się w Waszych głowach myśl „ale jak mógłbym/mogłabym się do tego zabrać”? Księgarnia Wydajenamsie przychodzi z pomocą!
Księgarnia, w której w skład wchodzi m.in Czwarta Strona zajmująca się np. wydawaniem serii „Joanna Chyłka” autorstwa Remigiusza Mroza, przygotowała akcję „Czytam, piszę, recenzuję”, w która daje wskazówki jak rozpocząć swoją przygodę z pisaniem recenzji, od podstaw!
W warsztacie numer jeden pojawiły się podstawy jak:
- Jakie książki czytać?
- Skąd czerpać inspiracje i informacje o tytułach?
- O czym JA chcę pisać? Co jest DLA MNIE ważne?
- Jak wybrać swój gatunek? Czy muszę się ograniczać?
- Moje miejsce w sieci – czyli gdzie publikować recenzje? Jakie są teraz formaty? Jak przygotować konto do prezentacji?
Jeśli książki są Waszą pasją i chcielibyście spróbować swoich sił w pracy recenzenta, z całego serca polecamy akcję Wydajenamsie!
Całość na: https://wydajenamsie.pl/wyzwanie-czytam-pisze-recenzuje-cz-1-czytam/

![[Recenzja książki] Sebastian Orszulik „Tam i z powrotem + trzy metry”](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/1345359-352x500-1-218x150.jpg)
![[RECENZJA KSIĄŻKI] David Duchemin-ŚWIATŁO · PRZESTRZEŃ · CZAS](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG_5398-218x150.jpeg)
![[Recenzja książki] Klaudia Muniak „Rozpacz”](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/01/1328805-352x500-1-218x150.jpg)



![[Recenzja książki] Sebastian Orszulik „Tam i z powrotem + trzy metry”](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/1345359-352x500-1-100x70.jpg)


![[RECENZJA KSIĄŻKI] David Duchemin-ŚWIATŁO · PRZESTRZEŃ · CZAS](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG_5398-100x70.jpeg)


