Dawid Kwiatkowski otwiera kawiarnię w Paryżu. Nowy singiel „Café de Paris” dostępny już we wszystkich serwisach streamingowych

Utwór „Café de Paris” jest dla Dawida Kwiatkowskiego szczególny, bo związany z krajem, miastem tak bliskim jego sercu.
Osadzony w tkance miasta, niezwykle klimatyczny klip, jest opowieścią o tym, jak mogłoby wyglądać życie artysty właśnie tam – w Paryżu, pokazując jednocześnie jego najbardziej urokliwe zakamarki. Dawid dzieli miłość do tego miasta razem z bratem mieszkającym tam na stałe, stąd pomysł na realizację teledysku właśnie tam.

Artysta tak opowiada o utworze:

„Czasami w mojej głowie przebija się myśl: a co by było, gdybym uciekł? Gdyby spełnić marzenia nastoletniego Dawida o życiu w Paryżu właśnie teraz? Czy ktoś by tęsknił, tak cholernie szczerze? Paryż. Tyś moim drugim, ukochanym domem. Tak bardzo się cieszę, że w końcu o Tobie śpiewam.”

„Café de Paris”, to pierwszy singiel zapowiadający nowy materiał od Dawida Kwiatkowskiego. Już poprzednim albumem pełnym radiowych hitów i przebojów Dawid udowodnił, że jest rozpoczął nową, bardziej dojrzałą erę w swojej twórczości. „Café de Paris” jest kontynuacją tej drogi. Wydany w 2021 roku album Dawid Kwiatkowski tuż po premierze trafił na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce oraz uzyskał status Złotej Płyty. Single z tego krążka – „Bez Ciebie”, „Proste”, „Idziesz ze mną” stały się platynowe, a z utworem „Bez Ciebie” artysta zdobył Bursztynowego Słowika na Sopot Festival.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.