Izzy and the Black Trees: debiutancki krążek zespołu

Izzy and the Black Trees zapowiadają premierę swojego albumu “Trust No One”, który ukaże się fizycznie 7 kwietnia nakładem Anteny Krzyku, a na platformach streamingowych będzie dostępny dzięki platformie ACESS powered by [PIAS]. 

Singiel „Mr. President” dedykowany jest wszystkim kobietom, dziewczynom – bądźcie silne, pewne swojej wartości, kochające i kochane. 

Izzy and the Black Trees  to połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Patti Smith Band lub Savages.

W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Singiel Picasso’s Octopuss, który ukazał się jesienią 2019 przedstawił zadziorne, mocniejsze oblicze Izzy i czarnych drzew.   

Zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019, Westway LAB (PT), Fląder FEST,  TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, klubie Re oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub.

W tym roku przed zespołem występ na Liverpool SoundCity oraz towarzysząca mini trasa po UK. 

Skład zespołu:
Izabela Izzy Rekowska – wokal, gitara, teksty
Mariusz Dojs – gitara, wokal
Łukasz Mazurowski – gitara basowa
Mateusz Pawlukiewicz – perkusja

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny