Janek Samołyk

Gdy rozpoczął swój występ młody muzyk z Wrocławia, wyczułem od razu brytyjskie inspiracje. Dobrze zagrany rock przeplatany  z poezją śpiewaną, doprawiony ciekawą aranżacją muzyczną- tak słyszałem to ja 🙂

Samołyk ma głos prosty, szczery, czysty i… śpiewa najładniej jak umie – tym w sumie banalnym stwierdzeniem można by podsumować koncert w Nowej Rudzie.

Na występach tego artysty cały czas możemy rozkoszować się jego głosem, który nigdy nie jest zagłuszany przez muzykę, a zawszę ją dopełnia.

Muzyka Janka jest bardzo prosta. Oparta na dźwiękach gitary akustycznej i elektrycznej. Gdzieniegdzie pojawiają się klawisze, wspomniana już gitara elektryczna, czy skrzypce. Jednak ich obecność przy słuchaniu jest niezauważalna aczkolwiek układa się w jeden spójny przekaz artysty. Całość dopełnia spokojny, stonowany wokal Samołyka.

Trochę może i monotonny, ale uspokajający. Teksty są banalne- o życiu, a za chwile głębokie i z przekazem, mówiące o miłości, rozstaniu, tęsknocie.

Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego warto odkrywając nowe dźwięki „odwiedzić” Janka Samołyka, do czego oczywiście gorąco zachęcam.

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA
KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIAKLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.