JoséSong koncertowo na Boże Narodzenie

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej JoséSong powrócił po pandemicznej przerwie wiosną 2022 roku. Wielu młodych ludzi czekało na ten moment z wielkimi emocjami. Na warszawskie Bielany przybyło kolejne grono młodych wokalistów z całej Polski. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury podziwialiśmy piosenki śpiewane po hiszpańsku, włosku, niemiecku i francusku. Główną nagrodą w konkursie była możliwość nagrania płyty w profesjonalnym studiu.

Laureaci tegorocznej spotkali się w Sochaczewie, by w studiu KOFEINA MUSIC – należącym do Miłosza Fergińskiego i Konrada Jażdżyka, członków zespołu FELIVERS – nagrać świąteczne przeboje z różnych krajów. „Laureaci JoséSong to reprezentacja zjawiskowo ambitnej, aktywnej i utalentowanej młodzieży. Zrealizowaliśmy nagrania w krótkim czasie wymieniając się na przemian sugestiami i pomysłami.” – podkreśla Miłosz Fergiński. Dla wielu kontakt z profesjonalistami aktywnymi na polskiej scenie muzycznej, to nie lada przygoda oraz bodziec do rozpoczęcia własnej twórczości i rozwijania kompetencji wokalnych. „Było to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ pierwszy raz miałam możliwość nagrywania w studiu. Efekt końcowy i samo nagranie dało mi dużo radości.” – zwierza się Ewa Rejman, która na płycie zaśpiewała hiszpańską piosenkę świąteczną. „Podczas nagrywania płyty towarzyszyła mi ekscytacja i uczucie ogromnego wyróżnienia” – zdradza Daria Salomon, która na nagrania do Sochaczewa przyjechała z Rudy Śląskiej. Warto podkreślić, że JoséSong dodaje skrzydeł i ogromnej motywacji do doskonalenia swoich muzycznych pasji. Tak było też w przypadku Anety Domareckiej, wówczas maturzystki pochodzącej z Krakowa. Pandemia sprawiła, że prawie zapomniała o frajdzie, jaką daje śpiewanie na scenie, a zdobycie Grand Prix i wykonanie piosenki w ukochanym języku – włoskim – sprawiło, że Aneta nie chce poprzestawać na śpiewaniu. Zdecydowała się także na studia na filologii włoskiej. „Byłam bardzo szczęśliwa i dumna biorąc udział w tym projekcie” – podkreśla laureatka Grand Prix.

W nagraniu płyty „Xmas Stars” wzięło udział 8 laureatów VI edycji Festiwalu JoséSong. Gościem specjalnym ostatniej edycji była pochodząca z Ukrainy Oleksandra Knysh – 16-latka, która zaśpiewała na płycie piękny ukraiński bożonarodzeniowy utwór. Wszystkich wykonawców będzie można usłyszeć na koncertach, które odbędą się 16 grudnia:

· na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego o godz. 13:00

· w Hali Hutnik w Galerii Młociny o godz. 18:00.

Zapraszamy także na występy przedpremierowe, które odbędą się 4 grudnia przy Ratuszu Dzielnicy Bielany od godz. 15:00

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.