Julia Rosińska prezentuje album „Ciałem, słowem, gestem”. To wyjątkowo osobista, klimatyczna płyta z gatunku smooth jazz i piosenka autorska.

Julia Rosińska to wokalistka studyjna i estradowa, absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jest wykładowcą akademickim m.in. w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz  w Wyższej Szkole Zawodowej  im. Stanisława Staszica w Pile.

„Ciałem, słowem, gestem” to płyta bardzo wypieszczona i wyczekana.

Przez wiele lat pracowałam na nazwiska innych artystów w Polsce. Nagrywałam reklamy TV i radiowe. W końcu postanowiłam postawić na siebie i swoje nazwisko. Zachęcona przez przyjaciół i uczniów, zabrałam się do pracy. I jestem przeszczęśliwa, że w końcu mam swoją kropkę na i, którą dzielę się ze światem. Każda piosenka jest osobista i stoi za nią jakaś historia. Nie ma tu przypadków i tzw. zapychaczy. Oddaję w Wasze ręce moje ukochane, wymodlone i wytęsknione dziecko”. – Tak o swoim solowym debiucie opowiada Julia Rosińska.

Album promują dwa utwory i dwa niezwykle klimatyczne teledyski:

Jej kariera rozpoczęła się u boku Jana Tadeusza Stanisławskiego i Bohdana Smolenia. Jako bardzo młoda wokalistka śpiewała w popularnym w latach 90-tych telewizyjnym programie kabaretowym „Hurtownia Polska”. Z tym programem gościła na scenach w USA, Kanadzie, w Niemczech oraz w całej Polsce. Współpracowała ze znakomitymi pianistami- Wojciechem Olszewskim,  Jackiem Piskorzem, Piotrem Kałużnym. Jako solistka nagrała dwie płyty z chórem gospel. Była zapraszana do projektów m.in. przez Katarzynę Skrzynecką, Alicję Bachleda-Curuś, Ryszarda Rynkowskiego, Roberta Janowskiego, Grzegorza Tomczaka, Grzegorza Kopalę i wielu innych artystów…

Ostatnie lata zaowocowały duetem z Grzegorzem Kopala i czterema płytami, które były wielkim sukcesem na rynku muzyki chrześcijańskiej. Wspólnie wystąpili m.in. w Roy Thompson Hall w Toronto w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii oraz koncertowali w całej Polsce.

Płyta „Ciałem, słowem, gestem” to pierwszy solowy album artystki. Po bardzo wielu latach działalności artystycznej i wspierania swoim talentem innych artystów, postanowiła nagrać „co jej w duszy gra” i zrobiła to znakomicie. Towarzyszą jej muzycy, których znała od lat i którym powierzyła swoje muzyczne pomysły. Jacek Piskorz, Krzysztof Szmańda, Michał Kapczuk i „mózg” całego przedsięwzięcia – Grzegorz Kopala, (występował w musicalu Metro”, wokalista znanego z lat 90-tych zespołu Just 5). Muzycy z ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami. Teksty na płytę napisali Piotr Bukartyk, Grzegorz Tomczak, Szymon Mucha, Kajetan Kopala. Jest na płycie kilka coverów, które idealnie wpasowały się w klimat i charakter płyty. 

Julia dysponuje silnym głosem o charakterystycznym i ciekawym brzmieniu. Ma wyjątkową osobowość sceniczną i łatwość docierania do publiczności. Jej interpretację utworu dyktuje ilość użytych środków wyrazu, natężenia głosu i dynamiki. Wszystko po to, by jak najlepiej opowiedzieć zawartą w tekście historię. Piękna, dojrzała wokalistka świadoma własnych możliwości, a przy tym ambitna i konsekwentna w swoich dążeniach artystycznych. 

www.juliarosinska.pl

https://www.facebook.com/cialemslowemgestem/
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.