Karimski Club zaprasza na plan teledysku zapowiadającego charytatywną płytę dla dzieci

Karimski Club zaprasza na plan teledysku zapowiadającego charytatywną płytę dla dzieci

Już na początku września premierę będzie miała nowa płyta Karimski Club Dla Dzieci. To nowa odsłona kolektywu muzycznego Karimski Club, założonego w 2004 roku przez Karima Martusewicza – basistę legendarnej grupy Voo Voo. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę, była praca kompozytorska Karima Martusewicza do serialu “Kuba i Śruba”, czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Przygody współczesnych następców Bolka i Lolka zainspirowały Karima. Do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści namówił Bartka Kudasika – muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Wspierając tę inicjatywę, zaproszenie do udziału w nagraniu płyty przyjęły też gwiazdy, które  bez chwili zastanowienia zgodziły się zaśpiewać z dziećmi i dla dzieci. Są to Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa i Maciej Stuhr.

Na płycie wykonawcami partii wokalnych są głównie dzieci. Główną rolę w projekcie odgrywa wokal 8-letniego syna Karima – Nelsona, który był także pierwszym recenzentem powstającego materiału oraz dzieci zaprzyjaźnionych z Karimski Club rodziców. Na koncertach w różnych miejscach w całej Polsce zespół będzie pojawiał się na scenie w towarzystwie dzieci z poszczególnych miast. Wezmą udział w próbach, by w dniu koncertu zaprezentować utwory przed lokalną społecznością. Na albumie oraz na scenie dzieci są wspierane wokalnie przez wokalistów Karimski Club: Sylwię Wiśniewską , Nicka Sincklera i Rickyego Liona.

Karimski Club Dla Dzieci to nie tylko płyta z muzyką, czy koncerty dla najmłodszych. To w ogromnej mierze akcja wspierająca potrzebujące dzieciaki. Przy projekcie współpracujemy z Fundacją Spełnionych Marzeń, założoną i prowadzoną przez Tomasza Osucha. Sprzedając płyty i prowadząc aukcje podczas koncertów, możemy pomagać dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Cały dochód ze sprzedaży płyty będzie przeznaczony na wsparcie dla Fundacji Spełnionych Marzeń.

Dzisiaj, 18 sierpnia, w Ustce odbędzie się spotkanie autorskie z Karimem Martusiewiczem prowadzone przez Piotra Metza, a w niedzielę 19 sierpnia o 10:00 rozpocznie się kręcenie teledysku na statku pirackim. O 12 plan przeniesie się na plażę w okolicy molo.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.