Karolina Lizer i sielski obrazek do klipu „Lśniąca”

4 lipca ukazał się nowy singiel Karoliny Lizer zatytułowany „Lśniąca”. To pierwszy singiel wokalistki zapowiadający jej album „Lśniąca. Łąkowe historie…”, który ukaże się jeszcze tej jesieni. Piosenka idealnie wpisuje się w klimat letnich, sielskich opowieści o tęsknocie za cudami natury, spokojem i wolnością. Powstał do niej niezwykle malowniczy teledysk, zrealizowany przez utalentowanych studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem realizowali pomysł obrazu, który nosiła w swojej głowie artystka. 

Czasami moja siostra dzieli się na swoich mediach społecznościowych moimi artystycznymi dokonaniami. Tam właśnie odezwała się do niej Wioletta Witkowska z prośbą o przekazanie mi jej autorskich tekstów. Miała nadzieję, że będę kiedyś chciała zaśpiewać jeden z nich. Wiersze Wioli okazały się przepiękne! Gdy pół roku później wymyśliłam projekt z łąkowymi piosenkami wiedziałam już do kogo się odezwać w sprawie tekstów. Opowiedziałam pisarce o moim pomyśle, a ona od razu się zgodziła i napisała przepiękny tekst do „Lśniącej”. Przekazałam tekst Maćkowi Czemplikowi z którym tworzyłam muzyczną część projektu. Spodobał mu się i po kilku konsultacjach z autorką powstała piękna piosenka. Łąkowa, trochę folkowa, łącząca z naturą i pięknem świata. Lśniąca…Przypadek sprawił, że poznałam wybitnie zdolnych i zaangażowanych studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy zechcieli ze mną pracować i pomóc przekuć moje wizje w obraz. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Mam ogromne szczęście do ludzi, z którymi współpracuję.

Karolina Lizer to urodzona w Warszawie Mazurka. Wokalistka, klawesynistka i pianistka. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej przy Teatrze Roma. Swe umiejętności doskonaliła na współpracując m.in. z grupą teatralną „Meandry”. Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki.  Piosenką „Kiedy znów zakwitną białe bzy” zdobyła I wyróżnienie w 7. odcinku programu „Szansa na Sukces. Opole 2020 „. Z utworem „Aksamitnie” wystąpiła na KFPP w Opolu w 2020 roku. W tym samym roku ukazał się jej singiel „Jedna”, który był nagrodą w konkursie dla młodych wokalistów „Wolna Scena Karrot”. Specjalnie dla niej tekst napisał Pablopavo a muzykę stworzyli Patryk Kraśniewski oraz Lena Romul.

Obserwuj Karolinę:
FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.