Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023

Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenach wystąpią: Kacperczyk, Ofelia i WaluśKraksaKryzys – to kolejni artyści, którzy dołączają do line-upu zielonego festiwalu obok ogłoszonych już Brodki, Nosowskiej, Karasia/Roguckiego, Rubensa i Rat Kru.


W programie 9. edycji Olsztyn Green Festival znalazły się 24 koncerty największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej, popowej, elektronicznej i hip-hopowej.

Kolejnych artystów będziemy odkrywać przed fanami w najbliższych tygodniach, stopniowo zdradzając wszystkie niespodzianki tegorocznego wydarzenia. Będzie ich sporo i jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczymy, dlatego warto śledzić nasze profile w mediachspołecznościowych – zapowiadają Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z Agory, organizatorzy imprezy. – W programie Olsztyn Green Festiwalu jak zawsze połączymy muzykę z aktywnościami eko, zdrowym trybem życia, ochroną środowiska i przede wszystkim dobrą zabawą. Przed nami również wiele wyzwań, aby uczynić festiwal jeszcze bardziej ekologicznym – dodają.

Do grona artystów występujących podczas Olsztyn Green Festivalu 2023 dołączają:

Kacperczyk – to pierwsi wykonawcy alternatywni w szeregach SBM Label. Duet tworzą bracia – Maciek i Paweł – którzy z muzyką związani są od dziecka. Maciek, starszy z rodzeństwa, jest głównym autorem tekstów i wokalistą. Gra również na gitarze. Paweł odpowiada za produkcję muzyki i gra na perkusji. Podczas występów na żywo towarzyszą im również odpowiedzialny za bas Mikołaj Gwozda oraz klawiszowiec Franek Skorupka.

W 2020 roku bracia Kacperczyk zaprezentowali swoją pierwszą płytę – “Sztuki Piękne”. Znajdujący się na niej utwór “Iggy” docenił sam zainteresowany, czyli Iggy Pop, który wspomniał o braciach również podczas swojej audycji w radiu BBC. W listopadzie 2021 roku chłopaki powrócili z “Kryzysem Wieku Wczesnego”. Na płycie udzieli się Hodak, Janusz Walczuk, CatchUp, Julia Wieniawa i Julia Pośnik, a sam krążek w krótki czas po premierze pokrył się złotem. Jeden z singli z płyty – „Sebiksy” – osiągnął status platynowej płyty. W samym 2022 roku zagrali największą dotychczasową trasę koncertową chłopaków, w skład której wchodziło ponad 30 koncertów na największych festiwalach takich jak Open’er, Off Festival czy Męskie Granie. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy byli zaangażowani w liczne współprace muzyczne (chłopaki pojawili się między innymi na EPce Szczyla i Magiery oraz wzięli udział w projekcie Tribute to Krawczyk) oraz niemuzyczne z markami takimi jak IKEA, RESERVED, ADIDAS, ZALANDO, Levi’s czy Perła. Prowadzili również swoją audycję w newonce.radio oraz wystąpili na gali Bestsellerów Empiku.

Ofelia, czyli Iga Krefft ma na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty debiutancki album „Ofelia”. Fani pokochali piosenki „Zaraz”, „Tu”, „Ćma” czy ” Dwa słowa”. W wydaniu „na żywo” cały materiał dostępny jest w serwisach streamingowych, pod nazwą „Księgi Ofeliowe”. Artystka wraz z zespołem zarejestrowali wersje live podczas pandemicznej przerwy. Niedługo po tym Ofelia zaczęła pracę nad nowym albumem. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiła Kubę Karasia (The Dumplings, Karaś/Rogucki), który jest producentem tej płyty. Nowy albumu „8” to międzu innymi single – Zakochana w bicie (Miranda), Słony kiss (Lisa), Samuraj (Helena) czy Bolesne kości (Tymoteusz). „8 jako nieskończoności płynące z bycia. Całe życie czułam, że nie wpasowuję się w określenia, w kobiecość, w męskość. Z tego zrodziły się moje Ofelie dzisiaj. Z potrzeby wolności i zabawy, która może temu towarzyszyć. Nikogo nie powinno obchodzić, którą wersje siebie dzisiaj czujesz i, na którą masz największą ochotę. Album 8 jest o wolności bycia sobą i nieograniczonych możliwościach ekspresji.”

 

WaluśKraksaKryzys to numerologiczna 5 (sexy traveler), zodiakalny Wodnik. Osoba wątpiąca, ale wierząca, muzyk, autor, kompozytor, poeta, aktor, reżyser, przyszywany kuzyn Olka Świerkota, twórca około 10 kolaży, znany z duetu fajka boys internazionale. Jako r. muller ma na swoim koncie trzy utwory techno i jednego dj seta w Łódzkim klubie Konkret. Użytkownik darów losu, uczestnik mniej lub bardziej skomplikowanych relacji (również z samym sobą). W obliczu obecności interesującej interlokutorki – zainteresowany, aktywny interlokutor. Fan natury, chemii, metafizyki, yerba mate, zdrowego ciała, zdrowego ducha i zdrowego, zdrowego rozsądku. Chętnie nosi używane ubrania w rozmiarach S/M. Jego idolem jest amerykański artysta Kevin Morby, którego twórczość odkrył w środę 7 lutego 2018r., o godz. 21:37.

Jego zegar twórczo-biologiczny, życie i kontrakty powodują co 2 lata (“MiłyMłodyCzłowiek” czwartek 9 maja 2019, “ATAK” piątek 23 kwietnia 2021, “piekło, niebo” piątek xx.xx.2023), kumulację chęci uzewnętrznienia emocji w szeroko rozumianej formie artystycznej.

Laureat Jarocińskich Rytmów Młodych (2020), który był raz w Szczecinie na gali Fryderyków jako nominowany (2022), a na co dzień jest w podkrakowskiej Skale, bo Przyjacielem Ziemi Skalskiej jest. Trasa odbywająca się od wiosny do lata zaproponuje nowe trendy muzyczne w premierowym tempie.

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który od 8 lat ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, relaks nad jeziorem – plan na przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń!

Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Współorganizator – Urząd Miasta w Olsztynie.

Olsztyn Green Festival 2023 – bilety

Obecnie w sprzedaży jest I pula karnetów:

– I pula regular ticket: karnet – 359 zł, bilet jednodniowy -149 zł (dostępna do dnia 28 lutego 2023 lub do wyczerpania puli, liczba karnetów i biletów ograniczona)

Bilety dla dzieci:

– z posiadania biletów zwolnione są dzieci do lat 5.

– dzieci od 6. do 12. roku życia obowiązuje zniżka 50% ceny biletu.

Bilety dostępne poprzez: goingapp.plebilet.plkicket.combiletomat.pl.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest.

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.