Kolejny numer od Baascha – sprawdź „Język”

„Noc”, to nie tylko dialog muzyki tanecznej i popu, to także zbiór opowieści o tym, co może przynieść noc w dużym mieście. Jedną z nich jest „Język”.

Nowy krążek Baascha już na ostatniej prostej przed premierą. Na „Nocy” znajdziemy dziewięć utworów, w tym świetnie przyjęty przez słuchaczy i krytykę „Brokat”. Pierwszy w dorobku Baascha koncept album, w całości napisany w nocy, jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku. Artysta szczegółowo o albumie opowiedział w video rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

 „Język” to trzeci singiel zapowiadający „Noc”. Misternie wyprodukowanemu, nacechowanemu gęstą atmosferą utworowi towarzyszy mocny tekst. Podobnie, jak w przypadku „Brokatu” i „Cieni”, w utworze poza wokalem i produkcją Baascha usłyszymy muzyków, których znamy ze składu koncertowego artysty. Za perkusję odpowiedzialny jest Robert Alabrudziński, Aleksander Żurowski za syntezatory, a za skrzypce Tomasz Mreńca. Za miks i mastering odpowiada Agim Dżejliji.

Baasch dał się już poznać jako producent o własnym rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w samodzielnie skomponowanych i świetnie napisanych, mrocznych piosenkach. Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal. Trzeci album Baascha usłyszymy już 28 sierpnia tego roku, a jego premierę poprzedzi wakacyjna trasa:

8 sierpnia – Lublin – Centralny Plac Zabaw
14 sierpnia – Gdańsk – Soundrive Festival: Summer is not Cancelled
15 sierpnia – Olsztyn – Plażówka Olsztyn Green Festival
21 sierpnia – Katowice – Sztauwajery
22 sierpnia – Mysłowice – Mysłowice Alternatywnie
27 sierpnia – Warszawa – Live+Stream Festival
28 sierpnia – Kraków – Patio.
29 sierpnia – Rzeszów – Europejski Stadion Kultury

Oto lista utworów albumu „Noc”:

1. Impuls  
2. Brokat
3. Miasto 
4. Dual
5. Cienie
6. Woda
7. Język
8. Przegub
9. Wszystko

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny