Czy koncert z muzyką filmową może czymś zaskoczyć? Superheroes in concert – wydarzenie, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

SUPERHEROES IN CONCERT

Nowa forma rozrywki!

sh%5fnotka%5f600x200

Trwają przygotowania do pierwszego na świecie koncertu z muzyką filmową i wirtualną rzeczywistością. Superheroes in concert już w kwietniu 2017 w Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie!

Za nami pierwsze próbne dni zdjęciowe, gdzie główną rolę odgrywała taneczna choreografia przygotowana przez Bartka Wójcika, finalistę You Can Dance: po prostu tańcz!.

plx%2d1%2d34%5f200pxUdział w tak nowatorskiej produkcji to dla mnie świetna okazja do wykroczenia poza utarte ramy choreografii, z jaką na co dzień mam do czynienia. W tym przypadku do przedstawienia losów superbohaterów oprócz elastyczności ludzkiego ciała dochodzi dodatkowo postprodukcja i przestrzenna grafika. Takie połączenie sprawia, że ludzkie ograniczenia przestają mieć znaczenie, a finalny efekt zapowiada się naprawdę interesująco!” mówi Barek Wójcik, choreograf.

Bartek wciela się w postacie bohaterów znanych z filmowych superprodukcji takich jak: Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Captain America, Hulk, Ant-Man czy Avengers. Uprzednio zarejestrowana i poddana postprodukcji całość materiału video podczas koncertów będzie wyświetlona na ekranach LED (sam ekran główny to blisko 120m2 powierzchni!) w jakości FULL HD, współgrając z pozostałymi elementami widowiska. Poza scenami akcji w odsłonach romantycznych Bartkowi towarzyszy Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności z tanecznych produkcji telewizyjnych jak You Can Dance: po prostu tańcz!, a ostatnio także m. in. Voice of Poland.

Ale to nie wszystko!

Oprócz muzycznych kompozycji zdobywców Oscarów® i nagród Grammy, takich jak Hans Zimmer czy Alan Silvestri prezentowanych podczas koncertu przez 120 osobową orkiestrę i chór, dla spragnionych rewolucyjnych nowości mamy prawdziwą gratkę. Dwie alternatywne rzeczywistości – fantastyczna (filmowych superbohaterów uchwycona w zapierającej dech grafice) i realna (wyrażona ruchem tancerzy) zostaną dodatkowo odzwierciedlone w wirtualnej rzeczywistości (VR).

Nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania, by stosowaną dotąd szerzej w grach komputerowych technologię VR wykorzystać podczas koncertów z muzyką symfoniczną na żywo, dając tym samym tysiącom uczestników możliwość zanurzenia się w świecie, w którym odczuwa się więcej i intensywniej!” – powiedział Krzysztof Bober, pomysłodawca i główny organizator koncertów.

Innowacyjność koncertu została doceniona podczas targów VR Warsaw Day 2016 organizowanych przez magazyn Pixel. Superheroes in concert otrzymało nominację aż w dwóch kategoriach – Fresh Idea oraz Entertainment.

Proszę wyobrazić sobie znaną formułę koncertów z muzyką filmową na żywo. Zasiadają Państwo na widowni w uprzednio wybranych miejscach. Na scenie kilkudziesięcioosobowa orkiestra symfoniczna z chórem i solistami prezentuje muzykę, którą znają Państwo z filmowych superprodukcji, takich jak Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Captain America, Hulk, Ant-Man czy Avengers. Za orkiestrą na ekranie wyświetlany jest natomiast materiał znany z kina czy telewizji. I w tym miejscu podobieństwo Superheroes in concert do innymi tego typu wydarzeń z muzyką filmową na żywo się kończy. O ile zgadza się liczebność orkiestry i muzyczna treść najwyższej próby, o tyle cała reszta jest przełomowa i nadaje nowatorską formułę całości.

superheroes_in_concert_vr_app_demo_screenshotJeśli jednak najwyższej próby muzyka zdobywców Oscarów® i nagród Grammy, takich jak Hans Zimmer i Alan Silvestri czy materiał video prezentowany na największym ekranie LED wykorzystywanym do tego typu wydarzeń w Polsce w towarzystwie pełnego spektrum świetlnych wrażeń okażą się niesatysfakcjonujące w pełni, będą Państwo mogli podczas koncertu przenieść się do świata, w którym odczuwa się więcej i intensywniej – do świata Wirtualnej Rzeczywistości (VR), w którym widzowie mogą wchodzić w różnego rodzaju interakcje z superbohaterami – udać się w pościg po drapaczach chmur za Spider Manem, czy polecieć nad oceanem z Iron Manem.

Superheroes in concert – to znacznie więcej niż koncert z muzyką filmową. Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika i elementy wirtualnej rzeczywistości połączone w całość tworzą przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła.

Testowy materiał choreograficzny zrealizowany podczas próbnej sesji wideo

Wideo z demonstracyjnej wersji aplikacji

superheroes_in_concert_plakat

SUPERHEROES IN CONCERT

02.04.2017 ERGO ARENA Gdańsk/Sopot

plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

22.04.2017 HALA STULECIA Wrocław

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

29.04.2017 TAURON Arena Kraków

ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków

Ceny biletów: 99zł – 279zł

Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-concert

Strona www wydarzenia: www.superheroes.pl

Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/

Organizator: Fundacja Plateaux

 

Julia Adamczyk (fot. Paweł Gaj)

julia_adamczyk_fot-_pawel_gaj

Bartosz Wójcik (fot. mat. prasowe)

Edycja przy użyciu Lumia Selfie

Polska Orkiestra Radiowa (fot. Łukasz Śledź)

polska_orkiestra_radiowa_fot-_lukasz_sledz

Superheroes in concert VR Warsaw Dzień 1 (fot. Jan Roguz)

superheroes_in_concert_vr_warsaw_day_1_fot-_jan_roguz

Superheroes in concert – zdjęcia próbne (fot. Wit Romaniszyn)

superheroes_in_concert_zdjecia_probne_1_fot-_wit_romaniszyn

superheroes_in_concert_zdjecia_probne_3_fot-_wit_romaniszyn

superheroes_in_concert_zdjecia_probne_7_fot-_wit_romaniszyn

superheroes_in_concert_zdjecia_probne_4_fot-_wit_romaniszyn

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.