Nie boi się opowiadać o swoich lękach, poszukiwaniu własnej tożsamości i problemach osób queer. „Szwajcaria” to pierwszy teledysk, zapowiadający debiutancką EP Dawida Grzelaka

fot. Lewandowski Paweł
Dawid Grzelak  23-letni wokalista, kompozytor i autor tekstów. Obserwuje, rejestruje i nazywa zdarzenia oraz emocje, które odczuwa on i jego bliscy, najczęściej z pozycji outsidera. Nie boi się opowiadać o swoich lękach, poszukiwaniu własnej tożsamości i problemach osób queer. 

Szerszemu gronu odbiorców znany jest jako fotograf specjalizujący się w minimalistycznych i naturalnych portretach. Na swoich zdjęciach uwiecznił, między innymi, Olly’ego Alexandra, AURORĘ i MØ. Współpracował z polską edycją magazynu i-D, VICE oraz wziął udział w projektach organizowanych przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki oraz Komunę // Warszawa. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. 
Jego autorski, debiutancki materiał muzyczny, na który wpłynęła stylistyka dream popu, trip hopu i pulsującej elektroniki, powstał we współpracy z duetem Kacperczyk.

„Szwajcaria” to pierwszy singiel, zapowiadający debiutancką EP Dawida Grzelaka. W utworze o jednostronnym zauroczeniu, poznajemy jedną z historii niespełnionych miłości. Piosenki zawarte na EP są formą autoterapii i próbą pogodzenia się ze złamanym sercem.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny