Nie żyje Kora Jackowska. Artystka miała 67 lat

Wokalistka zespołu Maanam zmarła w sobotę 28 lipca 2018 roku. Artystka od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Kora Jackowska przegrała walkę z rakiem

Od końca 2013 roku przeszła kilka chemioterapii, a później walczyła o to, aby bardzo drogi lek, który pomaga jej i innym chorym, był refundowany. Kora miała genetycznego raka jajników.

Kora naprawdę nazywała się Olga Aleksandra Ostrowska, urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Była najmłodsza z piątki rodzeństwa. Jej rodzice byli urzędnikami. Już w czasach szkolnych zainteresowała się kulturą hipisowską. W młodości była dziewczyną najbardziej znanego krakowskiego hipisa Ryszarda „Psa” Terleckiego.

W połowie lat 70. związała się z Markiem Jackowskim, pochodzącym z Łodzi muzykiem, założycielem Maanamu. W 2014 r. Kora publicznie przyznała, że jest chora na raka. Wtedy też wyszła za Kamila Sipowicza, wieloletniego partnera życiowego.

 

Manaam wydał w sumie 11 albumów studyjnych. Piosenki Kory przeszły do historii polskiej muzyki. To Kora była autorką takich przebojów jak ” Kocham cię, kochanie moje” czy ” Cykady na Cykladach”.

Po drugim zawieszeniu działalności zespołu w 2008 roku działać solo. W czerwcu 2010 roku premierę miał jej utwór „Zabawa w chowanego”, który wzbudził kontrowersje z powodu poruszanej w niej tematyki pedofilii wśród księży.

Artystka prowadziła też działalność solową. Swoją ostatnią płytę wydała w 2012 r. W listopadzie 2011 roku ukazała się płyta Ping Pong, która była pierwszym solowym albumem w karierze Kory z całkowicie premierowym repertuarem.

 


Leave A Reply

Your email address will not be published.