NOŻE PREZENTUJĄ SINGIEL HELIOCENTRYZM! POWRÓT ROCKOWEGO BRZMIENIA, W DOSKONAŁYM STYLU!

Noże – jeden z ciekawszych projektów polskiej sceny muzycznej, zadebiutował trzy lata temu doskonale przyjętym albumem “Gniew”, który promował podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej. Po kilkunastomiesięcznej przerwie zespół powraca z nowym singlem i zapowiada swoje drugie wydawnictwo. Teledysk w reżyserii: Marccelo Gąska można zobaczyć pod tym linkiem:

“Heliocentryzm” to utwór zarówno w warstwie tekstowej jak i w konstrukcji naśladujący ruch obrotowy sfer, cyrkularne zwrotki, niczym orbity    i płonący, monumentalny refren – mówi Karol – lider grupy Noże. Minimalistyczna zwrotka powraca wciąż do motywu nieruchomego, obojętnego słońca i mimowolnego klinczu orbit. Jest uosobieniem dzikiej, magnetyzującej siły, która dając światło, jednocześnie odbiera wolność i rozpala niemożliwe do zrealizowania żądze. Refren to erupcja, ekspresyjny crash-test formy piosenkowej, przy każdym z trzech powtórzeń wchodzący coraz to bliżej rejestru czystego przesteru i ściany dźwięku – dodaje.


Piosenka “Heliocentryzm” to zapowiedź nowego albumu Noży, nad którym zespół pracował przez ostatnie miesiące. Grupa nie zdradza jednak jeszcze tytułu oraz daty premiery nadchodzącego wydawnictwa. NOŻE to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny. NOŻE to laureat Trójkowej Szczoty za Debiut Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W 2019 roku ukazał się debiutancki album pt. „Gniew”. Zaraz po jego premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów. Zespół aktualnie pracuje nad nowym materiałem, który promuje singiel “Heliocentryzm”.

Posłuchaj utworu w serwisie streamingowych:

https://bfan.link/heliocentryzm

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.