Oscar Jerome z nowym singlem i koncertem w Polsce

Pochodzący z południowego Londynu Oscar Jerome prezentuje nowy singiel „Give Back What U Stole From Me” – zapowiedź debiutanckiego albumu „Breathe Deep”, który ukaże się 10 lipca. W ramach trasy promującej wydawnictwo, artysta odwiedzi Polskę.

Oscar Jerome zagra 7 listopada w klubie Hydrozagadka. Artysta jest obecnie jednym z najciekawszych brytyjskich muzyków łączących soul, funk, jazz i hip-hop. Już od wczesnych lat, po przeprowadzce do Londynu, dał się poznać jako charyzmatyczny muzyk, angażując się w wiele lokalnych projektów, z których na szczególną uwagę zasługuje między innymi afrobeatowy kolektyw KOKOROKO. W jego solowej twórczości wybrzmiewają wpływy takich artystów jak Gil Scott-Heron, George Benson, John Martyn, The Clash czy Jay Dilla. W 2016 roku artysta zaprezentował debiutancką solowąEPkę zatytułowaną po prostu „Oscar Jerome”, a niedługo potem otrzymaliśmy kolejną – „Where Are Your Branches?”. W lipcu fani artysty doczekają się jego debiutanckiego albumu „Breathe Deep”, na którym obok Oscara pojawi się wielu gości – między innymi Lianne La Havas, Steam Down, członkowie KOKOROKO, Joe Armon-Jones i muzycy Sons of Kemet.

O najnowszym singlu „Give Back What U Stole From Me” Oscar mówi: – To sequel do utworu, który wydałem parę lat temu. Od jakiegoś czasu pojawiał się w naszych koncertowych setach i ewoluował w coś bardzo żywego oraz funkowego, dlatego chciałem zamieścić piosenkę na albumie. „Give Back…” opowiada o chciwości i obrzydliwym poczuciu wyższości u bankierów. Jednak tekst można zastosować do wielu innych okazji. W tych okolicznościach jest on bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Widzimy, jak niewiele znaczą zdrowie i jakość życia zwyczajnych obywateli dla wielkich korporacji finansowanych przez rządowe pieniądze.

Utwór nagrano w składzie Theo Erskine (saksofon), Jack Polley (bas), Ayo Salawu z Kokoroko (perkusja) i Crispin Spry (instrumenty perkusyjne).

O nadchodzącym debiutanckim albumie „Breathe Deep” Oscar Jerome mówi: – Jest to dość szeroka prezentacja tego, kim jestem muzycznie i drogi, którą przebyłem, by znaleźć się w tym miejscu. Na poziomie osobistym to świadectwo całej pracy włożonej w ścieżkę doskonalenia, emocjonalnego oraz w szerszym życiowym znaczeniu. To zapis przygotowania do porażki oraz wyciągania z niej wniosków. Moment na refleksję i spojrzenie, gdzie byłem i dokąd zmierzam. Jest to także odniesienie do uporu ludzi, który objawia się w bardziej politycznych momentach albumu. Świat jest popapranym miejscem, ale wciąż znajdujemy nowe sposoby, by sobie z tym poradzić.

Oscar Jerome – „Breathe Deep” – tracklista:  
1. searching for aliens
2. Sun For Someone
3. Give Back What U Stole From Me
4. Your Saint ft Brother Portrait
5. Coy Moon
6. what’s up buttercup
7. Gravitate
8. Fkn Happy Days ’N’ That
9. Timeless ft Lianne La Havas
10. draggin’ my heels
11. Joy Is You

Media o Oscarze Jerome:
Oscar Jerome jest fantastyczny. Nie da się temu zaprzeczyć – Wonderland Uderzające i zachwycające – DYI
Jedna z najjaśniejszych nadziei brytyjskiego songwritingu – The Line of Best Fit
Jazzowe instrumentarium i błyszczące riffy – NME
Centralna postać na londyńskiej scenie jazzowej – Complex
Jeden z naszych ulubionych wschodzących artystów – Hypebeast
Zmysłowe, podnoszące na duchu melodie – Observer
Oscar Jerome robi przemyślany, polityczny, współczesny jazz – Notion
Przedstawiciel kwitnącej londyńskiej jazzowej sceny żyje chwilą – Dummy
Jeden z najlepszych nowych gitarzystów w UK – The Guitar Magazine
Napędza go polityka, duchowość i życie – i-D

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny