„POWIEDZ JAK ” – nowy materiał od Waterside

Rockowy Waterside nie zwalnia tempa. Trzy miesiące temu cieszyliśmy się mini albumem „Za Rokiem Rok”, a już teraz zespół świętuje premierę nowego singla „ Powiedz jak”.

Tak o szybkim wydaniu kolejnego singla mówi zespół: Równo trzy miesiące temu wydaliśmy EP-kę „Za rokiem Rok” charakteryzującą się rockowym brzmieniem, do którego utwór autorstwa Darii Ostapczuk  „Powiedz jak” nie za bardzo pasował stylistyką. Stąd natychmiastowy pomysł o nagraniu tego utworu oddzielnie, tym razem w nowym studio – Studio Heartz w Białymstoku, słynące wręcz z nagrań mocnych brzmień !  Chcieliśmy bardzo spróbować nowych metod nagrywania, nowego podejścia i nowych możliwości ! I oczywiście nie zawiedliśmy się, bo dla Nas to było mnóstwo nowych doświadczeń, pełne zaskoczeń co w końcu poskutkowało kolejny raz trochę innym muzycznym obliczem zespołu, bowiem klimat muzyczny utworu utrzymany jest w przyjemnym lekkim rockowym brzmieniu z zaaranżowaną sekcję smyczkową  i instrumentami klawiszowymi. Wszystko to łączy się w jedną spójną całość i liczymy, że przez to właśnie jednocześnie bardzo ciekawą i intrygującą dla słuchaczy.

Do utworu  „Powiedz jak” powstał jednocześnie teledysk, który premierę będzie miał już 30 czerwca tego roku. Tak o pomyśle i jego realizacji opowiadają członkowie Waterside: Klip promujący utwór „Powiedz jak” został zrealizowany przez MMP Studio – Michała i Monikę – osoby z ogromnym doświadczeniem, mnóstwem kreatywności i twórczą odwagą. W uzgodnieniu z Nimi tym razem postawiliśmy na absolutną prostotę i minimalizm, skupiając się tylko na wydobyciu elementów statyki i emocjach Darii. Stworzyliśmy bardzo prosty teledysk, w którym minimalna gra światłem oraz Nasze „statyczne” emocje tworzą wrażenie nierozerwalnej całości oddającej charakter tego utworu.

Teledysk jest już dostępny na YT zespołu jak również  do woli można go słuchać w serwisach streamingowych. Waterside to przede wszystkim zespół uwielbiający scenę i koncerty, dlatego śledźcie ich social media w tej kwestii – materiał z „Powiedz jak” w wersji live również brzmi znakomicie!


https://www.facebook.com/Waterside.Band

https://www.instagram.com/waterside.band/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.