Premiera pierwszej Ep-ki francusko-polskiego duetu Jakaira

PREMIERA PIERWSZEJ EP-KI DUETU JAKAIRA – 12.03.2019

Jakaira to projekt muzyczny z Lizbony, balansujący na pograniczu elektro, trip hopu i muzyki soul, stworzony przez francusko-polski duet, Noémi Dos Santos i Romana Wróblewskiego.

Podczas wspólnej pracy głównym celem Jakairy jest eksperymentowanie z różnymi stylami muzycznymi, w oparciu o szeroko pojętą elektronikę połączoną z mocnymi, chwytliwymi tekstami. Efektem jest wydana w marcu 2019 EP-ka Jakaira składająca się z trzech utworów, które poprzez rozmaite emocje i z różnych perspektyw starają się na nowo zdefiniować miłość i życie.

Stylistycznie w ich muzyce można odnaleźć inspiracje płynące od takich artystów jak Massive Attack, Sade oraz z nowej alternatywnej sceny r’n’b – Lapsley, Dawn Richards, Sempha, Kelela.

W jednym z utworów możemy usłyszeć dźwięki nagrane na ulicach Paryża, co jest symbolicznym sposobem oddania hołdu miejscu urodzenia Noémi.

EP zostało nagrane w Lizbonie, a za miksy odpowiedzialny jest Miłosz Karpowicz z trójmiejskiego zespołu drewnofromlas.

W ostatnio trudnych dla Europy czasach, Jakaira to projekt muzyczny, który przypomina o sile i pięknie jakie wypływają z różnorodności oraz swobody przemieszczania się.

Noémi to paryska piosenkarka oraz kompozytorka, która współpracowała z producentami w Londynie, Paryżu i Lizbonie. W trakcie jej pobytu w Anglii wydała swoją własną, solową EP-kę The Attic Steps wraz z producentem Chrisem Jonesem. W nagraniach gościnnie brali udział tacy muzycy jak Frase McColl (Jungle), Liran Donin oraz Pete Grogan (Led Bib). Jej charakterystyczna i inspirująca barwa głosu, to świadectwo etnicznych korzeni – euroazjatyckich ze strony matki oraz Wysp Zielonego Przylądka ze strony ojca.

Roman to artysta z bardzo bogatym doświadczeniem scenicznym i studyjnym, który jako producent doskonali swoje umiejętności w solowym projekcie Totally Together.

Z wykształcenia pianista klasyczny, współtworzył zespół Enchantia, z którym zagrał na największych polskich festiwalach m.in. Open’er Festiwal, Woodstock Festiwal, Ostróda Reagge Festiwal. Gościnnie nagrywał płytę m.in z zespołami The Fruitcakes, Black Mynah a z Radiem Bagdad miał okazję zagrać koncert w Trzecim Programie Polskiego Radia w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Współpracował też m.in. z Robertem Brylewskim.

Aktualnie duet szykuje się do zagrania kilku koncertów w Polsce i Europie na przełomie maja i czerwca oraz pracuje nad swoim pierwszym pełnym albumem.

Muzyka:

http://smarturl.it/jakairamusic

Media społecznościowe:

https://www.instagram.com/jakaira_music

https://www.facebook.com/jakairamusic

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny