[RECENZJA KSIĄŻKI] Alex Light-Nie zakocham się

2 grudnia premierę miała urocza powieść młodzieżowa Alex Light „Nie zakocham się”.

Zapraszamy do przeczytania recenzji tej pozycji.


Powieść Alex Light mimo, że ma zaledwie 217 stron urzekła mnie od samego początku. Mamy świetnych bohaterów z historią i ciekawymi charakterami. Wedle opisu książka opowiada o pierwszej miłości z motywem fake dating i bolesnych zderzeniach z rzeczywistością.

Generalnie Historia dotyczy dwojga nastolatków z dwóch różnych światów ale połączonych tymi samymi doświadczeniami.

Becca Hart– książkoholiczka, która nie wierzyła w miłość uciekała w książki by zachwycać się nią w nierealnym świecie. W książkach miłość była piękna i bez wad.

Brett Wells– typowy sportowiec uwielbiany przez szkolną społeczność. Mógł mieć właściwie każdą dziewczynę w liceum ale jemu na tym nie zależało.

Widząc na korytarzu kłótnię dwóch byłych przyjaciółek, postanowił się włączyć w rozmowę i uratować dobre imię jednej z nich, bowiem kłótnia dotyczyła związków. Becca pod wpływem impulsu wyznała byłej przyjaciółce, że jest w związku mimo, iż nie była a Brett pociągnął temat dalej. Jak to w fake dating bywa, po dłuższym czasie u obojga pojawiły się uczucia. Jak się okazało, dwa różne światy były bardziej podobne niż by się wydawało. Łączyły ich kryzysy rodziców. Oboje potrzebowali kogoś, kto by ich zrozumiał.

Z udawanego związku powstała piękna relacja nastolatków pozornie tak różnych od siebie.

W książce zachwyciły mnie małe szczegóły, takie jak ciastka, które dużo znaczyły w świecie bohaterów oraz miejsca, w których bohaterzy spędzali czas.

Alex w dobry sposób ukazała jak trudny dla młodych ludzi może być rozpad związku rodziców, jak ważna dla młodych ludzi jest stabilność i posiadanie obojga rodziców przy sobie.

W większości powieści o tematyce fake dating dominuje motyw miłości ale nie tutaj. Tutaj miłość mierzy się z problemami młodych ludzi, z ich emocjami i próbami zmierzenia się z trudną rzeczywistością.

Nie zakocham się to krótka, ale ogromnie wciągająca powieść. Jest świetna do oderwania się, ale frustrujace jest, że jest tak krótka. Z chęcią przeczytałabym o dalszych losach głównych bohaterach, gdy to opuszczają małe miasteczko i zaczynaja dorosłe życie.


O AUTORCE

Alex Light zaczęła pisać jako nastolatka, opublikowała w Internecie dziesiątki historii miłosnych. Od wczesnego dzieciństwa nałogowo czyta –  pochłonęła już niezliczoną liczbę książek. Mieszka w Toronto w Kanadzie z trzema futrzakami. Uwielbia jeść pączki i piec ciasta. Ze wszystkich pór roku najbardziej lubi mroźne, zimowe miesiące.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.