[ Recenzja Płyty] Kasia Lins – ,,Śniłam, Że Jest Spokój” kończy podróż przez ,,Moją winę”

Kasia Lins żegna się z ,, Moją winą”.  Album  wydany rok temu ( 29.05.2020) to opowieść   przepełniona liryzmem i dojrzałością artystki,  lawirującej miedzy liturgią a uniesieniem.  Wykorzystanie motywów zaczerpniętych z religii balansuje na krawędzi nonkonformizmu. Album został przyjęty bardzo dobrze, znalazł w kilku zestawieniach istotnych płyt w 2020 oraz został doceniony przez środowisko artystyczne, gdyż Kasia została laureatką Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego  a  Jury  podkreśliło, że  ,, Moja Wina” to : „Opowieść tkana nieoczywistymi metaforami, literackimi aluzjami, wyrazistymi, filmowymi wręcz obrazami, umiejętnie balansująca pomiędzy różnymi tradycjami muzycznymi, posiadająca jednak unikalne autorskie piętno” . 

,, Moja wina „   hipnotyzuje na kilku płaszczyznach.  Od pierwszego dźwięku zostajemy wprowadzeni w nastrój  mroku, dzwony w  rozpoczynającym ,, Jeżeli kochasz” zapraszają do zagłębienia  w tajemnice skrywaną w tekstach. Warstwa liryczna porusza ,  ,, Jesteś krwią w mojej żyle”  jest tak  osobiste,  bezpośrednie a jednocześnie przesycone niejednoznacznością, że wywołuje dreszcze.  12 utworów niczym 12 apostołów, tym razem głoszących o  utraconym raju, po którym spaceruje Bukowski.   Interpretacja utworów,  chóralno – kościelene wariacje, muzyka bogata  stylistyczną różnorodnością.  Sacrum przenika się z profanum, diabeł spotyka  z aniołem , i tylko nie wiemy, kto  w tej historii pochodzi z piekła.  Album ma ogromy potencjał teatralny. Przedsmak możliwości, ponieważ jestem pewna, że wątki można rozwinąć, otrzymujemy w ,, Czego dusza pragnie ”  . Live show to koncertowo-teatralno-filmowe wydarzenie,  w którym  gościli Król, Czesław Mozil, Anna Gacek, Ola Domańska.

Wydawnictwo otrzymało 5 klipów . ,, Rób tak dalej ”   czyli nieustająca gra,  bez której nikt żywy nie zostanie.  Scena  Teatru im.Juliusza Słowackiego w Krakowie,  spirytystyczne rytuały i sowa. Pierwszy singiel to esencja ,, Mojej winy”. ,,Koniec świata „  przyniósł kolejne intrygujące wersy i kadry, chórki zespołu i krzyk Kasi stanowią siłę tego numeru.   Tytułowy utwór ma mniej rozbudowaną kompozycję,  perkusja i gitara są chyba najwyraźniejsze względem  pozostałych piosenek, do psychodelicznej  autorefleksji  pasują bardzo.  ,,Morze Czerwone ”  rozsuwa się pod wpływem intensywności przeżyć, podkręconych żalem w głosie, i fortepianem , który bezlitośnie podkreśla, że pewien etap życia już nie wróci.

Dzisiaj premierę  ma ostatni klip – ,, Śniłam, Że Jest Spokój”, zatem głos oddaje artystce:

Teledysk do piosenki „Śniłam, że jest spokój” to nasza ostatnia wspólna modlitwa, tym razem dziękczynna. W ten sposób chcemy wyrazić wdzięczność za obcowanie z Moją Winą i zachęcić do przeżywania jej ponownie na koncertach, na których za moment się spotkamy. Po wszystkich obrządkach, które wspólnie odprawiliśmy, a zwłaszcza po ceremonii żałobnej w „Morzu czerwonym”, chciałabym aby cała nasza wspólnota doświadczyła jej kontynuacji na kolejnym etapie, jakim jest wejście do upragnionego raju. Matka Boska Linsowska dziękuje za ten rok!!! Podpisano: Kasia Lins & Karol Łakomiec

Zespół Kasi współtworzą:  Karol Łakomiec, Zuza Kłosińska, Agnieszka Bigaj, Wiktoria Jakubowska

Z okazji urodzin albumu  został przygotowany specjalny box , w którym oprócz płyty znalazły się  nieoczywiste dodatki : https://formusic.pl/produkt/nieziemsk…

Album „Moja wina”  https://umusicpl.lnk.to/KasiaLinsMoja…

Winyl: https://formusic.pl/produkt/winyl-moj…

Kasia Lins w mediach: 

Facebook: https://www.facebook.com/kasialinsoff…

Instagram: https://www.instagram.com/kasialins

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.