[Recenzja Płyty] Kathia – „Town” EP

Kathia to 18-letnia songwriterka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Sama pisze muzykę i teksty. Młoda wokalistka jest na samym początku swojej artystycznej drogi. Podczas koncertów gra na gitarze i pianinie. No i pięknie śpiewa! Jak na swój wiek komponuje bardzo dobre utwory i pisze dobre teksty – zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Kathia jest przed wydawniczym debiutem. Jej muzykę można na razie znaleźć tylko na platformie Spotify – czytamy w prasówce.

Dziś ma miejsce premiera debiutanckiej EPki Kathi pt. „Town”, którą miałem możliwość zrecenzować 🙂

Pierwszym singlem z debiutanckiej EP Kathii było Kimosabi wydane w 2019 roku. Utwór został nagrany w duecie z Foreignflows. Stylistycznie przypomina mi zespół Coals, lo-fiowe brzmienie bardzo przyjemne dla ucha powiązane z rapem Foreignflows’a.

Kolejnym smaczkiem z nadchodzącego wydawnictwa Kathia przedstawiła singiel „Better Off” z Nkosinathi Ndaba, który wplótł nieco neo-soulu pomieszanego z jazzowym graniem.

Mnie najbardziej spodobała się piosenka „Thing We Did”. Myślę, że sama Jorja Smith mogłaby wydać taki numer. Mocny kawałek, po którym niespodziewałbym się, że został stworzony przez Polkę. Rytmika i produkcja na wysokim poziomie.

Czymś kompletnie innym jest utwór tytułowy – „Town”. Dream-popowa melodia, która potrafi ukołyszeć do snu. Piękna barwa głosu artystki wywołuje ciarki! Byłbym bardzo na tak, gdyby na pełnowymiarowym albumie Kathia zdecydowała nagrać więcej tego typu utworów, bo słychać, że lubi balansować po różnych gatunkach muzycznych – rap, neo-soulowe kawałki w duetach z zagranicznymi raperami czy właśnie wspominany dream-pop.

Jak na polski debiut Epka „Town” jest pełna zaskoczeń. Stylistycznie jest różnorodnie i choć to tylko 6 utworów, z czego tylko jedna z piosenek to totalna nowość – „Bipolar”
to nie ma wrażenia nudy, czy właśnie tego, że tego materiału jest tak mało. Wręcz przeciwnie. Dzięki małej ilości piosenek czuć jak solidny jest ten minialbum, a to dopiero początek jej drogi artystycznej, bowiem, debiutancka długogrająca płyta Kathi planowana jest na 2021 rok. Jest na co czekać!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.