[Relacja] Relacja ze spotkania z Grzegorzem Kasdepke w Bibliotece pod Atlantami

30 listopada Multimedialną Filię Biblioteczną opanowali fani przygód Kacpra, Kuby i Buby oraz Detektywa Pozytywki, ponieważ tego dnia gościliśmy Grzegorza Kasdepke – autora książek dla dzieci i młodzieży, wieloletniego redaktora naczelnego „Świerszczyka”, zdobywcę kilku prestiżowych nagród – m.in. Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie autorskie, na które tłumnie przybyły dzieci wraz z rodzicami lub nauczycielami, przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Najmłodsi uważnie słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, a Pan Grzegorz opowiadał o swoich utworach i czytał ich fragmenty. Kiedy nadeszła pora na pytania do gościa, w górę wystrzeliło kilkadziesiąt rąk. Autor z cierpliwością odpowiedział na każde, czasem bardzo zaskakujące pytanie młodego słuchacza, jak np. czy był kiedyś przystojny. Nikt się nie nudził a śmiech młodszych i starszych zagościł w murach biblioteki. Na zakończenie, do stolika przy którym siedział pisarz, ustawiła się długa kolejka chętnych do otrzymania autografu lub zrobienia wspólnego zdjęcia, która skończyła się po pięćdziesięciu minutach.

Bardzo dziękujemy panu Kasdepke i wszystkim przybyłym Czytelnikom za spotkanie i już  niecierpliwością czekamy na kolejne – obiecane za kilka lat!

img_9388 img_9398 img_9417 img_9426 img_9431 img_9449 img_9464 img_9467

Leave A Reply

Your email address will not be published.