runforrest prezentuje EP-kę „Romance”

Po prawie dwóch latach od swojego debiutu zatytułowanego po prostu „runforrest”, który w ustach Piotra Stelmacha z radiowej Trójki zapewnił mu status „jednego z najciekawszych nowych artystów na scenie”, runforrest wrócił z nową EP-ką „Romance”, która dzisiaj ma swoją premierę!

Mini album ukazał się w formie elektronicznej i dostępny jest na portalach streamingowych dzięki platformie ACCES powered by PIAS.

„Agathy” promuje najnowsze dzieło artysty.

„Romance” jest niemal klasycznym breakup albumem. Artysta zmieszał w niej doświadczenia swoje i osób ze swojego otoczenia, związane z najtrudniejszymi rozstaniami. Teksty meandrują wokół tematyki załamania, izolacji, zazdrości, gniewu i smutku, często można znaleźć w nich odniesienia do popkultury, mimo to pozostają bardzo osobistymi wyznaniami.

„Nazwa albumu pochodzi od pewnej galerii obrazów. Na tę EPkę też patrzę jak na swojego rodzaju galerię. To cztery różne obrazy, malowane innymi technikami, przedstawiającymi różne sceny, jednak wszystkie mają wspólny temat. Chciałbym, aby tak jak obrazy, te piosenki mogły zabierać ludzi w inne miejsca” – mówi Grzegorz Wardęga.

Tym razem Wardęga przy komponowaniu i nagrywaniu sięgnął po pomoc doświadczonych twórców. „Romance” nagrane, zarejestrowane i wyprodukowane zostało w 5 dni w podwarszawskim Zalesiu, w domowym studiu Michała Kupicza – producenta znanego ze współpracy  między innymi z Trupa Trupa, Misia Furtak, Król, Oxford Drama. Za część partii instrumentów oraz aranżacji odpowiada Igor Nikiforow.

Oto tracklista „Romance”:

1. Morning Sun 1952
2. Agathy
3. Nocturnal Animal
4. Oxytocin

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny