Santander Letnie Brzmienia. Laureaci Fryderyków gwiazdami wakacyjnej trasy koncertowej

Letnie Brzmienia 2023 z partnerem tytularnym. Laureaci Fryderyków gwiazdami wakacyjnej trasy koncertowej

23 czerwca, czyli już za niespełna dwa miesiące, rusza wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule – dwudniowego festiwalu, pod nową nazwą „Santander Letnie Brzmienia 2023”. Wspierać je będzie Santander Bank Polska, który został partnerem tytularnym tegorocznej edycji. Line-up czwartej odsłony wydarzenia wypełnią solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. Znamy szczegółowy rozkład jazdy – w sprzedaży są już dostępne bilety jednodniowe na www.letniebrzmienia.pl.

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. W wakacje będziemy mogli się zobaczyć i usłyszeć w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

Line-up wydarzenia powiększa się o jeszcze jeden koncert Mroza, czyli weterana wydarzenia i triumfatora tegorocznej gali Fryderyków (zdobył pięć statuetek). Artysta wystąpi w Gdańsku, Daria ze Śląska i Faustyna Maciejczuk pojawią się w Poznaniu, a duet Smolik // Kev Fox w Warszawie.

Przypomnijmy, że podczas Santander Letnie Brzmieniazagra człowiek orkiestra – Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz.Oczywiście nie mogło zabraknąć też niekwestionowanej królowej dystansu i mistrzyni słowa – Nosowskiej.

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu BABIE LATO,gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska.Artystka zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu.

Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach.

Szczerze ucieszy się fanbase Brodki, której ostatni album Sadza spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska, o czym najlepiej świadczą Fryderyki w kategoriach „Album roku – alternatywa” i „Teledysk roku”. Na scenach Santander Letnie Brzmienia wystąpi jeszcze troje laureatów najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju. Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia, której premiera już jutro. Latem będzie można też usłyszeć Kaśkę Sochacką – zdobywczynię nagrody w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie” wspólnie z projektem Albo Inaczej – oraz Szczyla, wyróżnionego razem z Magierą za najlepszy album hip-hop.

Festiwalowe sceny wypełnią też koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Natalia Przybysz, LemON, Rosalie., Rubens, ARS LATRANS Orchestra, Bartek Królik, duetKaraś/Rogucki, Arek Kłusowski, The Dumplings, Tynsky, Natalia Szroeder, Paula Roma, WaluśKraksaKryzys, Kacperczyk, Jucho i IGNACY.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela


”Działamy z wrażliwością na otaczającą nas przestrzeń, by rozkwitać w przyjaznym, zielonym otoczeniu. Z promiennym uśmiechem witamy Santander Bank Polska jako sponsora tytularnego Letnich Brzmień. Wspólnie zrealizujemy nasze marzenie o cyklu letnich koncertów, na których usłyszycie najlepszych polskich wykonawców. Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji”

***

Santander Letnie Brzmienia 2023 w nowym, festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Santander Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Santander Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska. Sponsor główny: Brooklyn. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerzy to: PGE Narodowy, miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, „Zwierciadło”, „Glamour”, „Gazeta Wyborcza”, AMS, Onet.

BILETY I KARNETY:

REGULAR TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 299 zł

Bilet jednodniowy: 169 zł

FINAL CALL TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 359 zł

Bilet jednodniowy: 199 zł

Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Najnowsze informacje są dostępne w kanałach organizatora. Regulamin imprezy: www.letniebrzmienia.pl.

Media społecznościowe:

www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia
www.youtube.com/@letniebrzmienia-polska-muzyka

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.