Son Lux – już w czerwcu 3 koncerty w Polsce

Son Lux to jedni z najważniejszych artystów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie, twórcy takich hitów jak “Easy” czy “Lost It To Trying”. Są także autorami soundtracku do głośnego filmu “Wszystko, Wszędzie, Naraz”, za który otrzymali w tym roku 2 nominacje do Oscarów w kategoriach najlepsza muzyka oraz najlepsza piosenka oryginalna. Już w czerwcu 2023 roku zagrają w Polsce na 3 koncertach:

15.06 – Warszawa, Stodoła
16.06 – Gdańsk, B90
17.06 – Kraków, Kwadrat

Mało jest zespołów z kręgu muzyki alternatywnej, które wywołują w Polsce tak duże zainteresowanie jak założony w Nowym Jorku skład Son Lux. Projekt zawiązany przez Ryana Lottę okrzyknięty został rewelacją już od debiutu w 2008 roku. Największą sławę i wstęp na główne sceny najpotężniejszych światowych festiwali dał im jednak wydany w 2013 roku krążek “Lanterns”, a także jego następca “Bones”, które to do dziś uważane są za absolutne klasyki awangardowej elektroniki. Nieszablonowe podejście do kompozycji, z którego słynie Son Lux, można odnaleźć również na soundtrackach filmowych ich autorstwa. Najnowszy z nich, skomponowany do filmu “Wszystko, Wszędzie, Naraz” zawiera niesamowitą listę muzycznych gości (jak choćby Mitski, David Byrne, André 3000 czy Randy Newman) i zebrał wiele pochlebnych recenzji oraz wyróżnień.

Na tym jednak nie koniec atrakcji, gdyż supportem czerwcowej trasy zespołu będzie londyńska singer-songwriterka Anna B Savage. Tworzy ona urzekającą muzykę, która nie boi się zadawać pytań, ale nie przynosi też łatwych odpowiedzi. Za pomocą gitary i głosu maluje intymne obrazy często podważające jej własne myśli i uczucia, krążąc tematycznie pomiędzy kobiecą seksualnością, brakiem wiary w siebie i… ptakami. W tym roku ukazał się jej drugi album “in|FLUX”.

Son Lux będzie można usłyszeć w Polsce na żywo w czerwcu 2023. Muzycy odwiedzą kolejno klub Stodoła w Warszawie (15.06), B90 w Gdańsku (16.06) oraz Kwadrat w Krakowie (17.06). Bilety na te wydarzenia w cenach zaczynających się od 109 zł znajdziecie na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl oraz we wszystkich Empikach.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.