The Fruitcakes prezentują klip do utworu „Home”

The Fruitcakes prezentują nowy klip, promujący kolejny singiel z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki pt. “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon. Wideoklip to obrazkowa sekwencja, prezentująca przygody zespołu przemierzającego odległe galaktyki w drodze na koncert. 

„Daliśmy autorce absolutną wolność w kwestii fabuły oraz interpretacji tekstu piosenki. Kosmiczne środowisko, ślimaczy sztafaż i komiksowa estetyka są dla nas bardzo atrakcyjne, a efekt końcowy oryginalny i satysfakcjonujący”.

Utwór utrzymany jest w stylistyce lo-fi/dream pop oraz charakteryzuje się nieszablonową formą. The Fruitcakes w pewnym sensie nawiązują tu do twórczości takich artystów jak Conan Mockasin czy Arthur Russell, aranżują jednak piosenkę we właściwy sobie sposób – z gęstymi harmoniami wokalnymi, „patchworkową” budową oraz iście progrockową codą.

Najnowsza płyta zespołu „Into The Sun” miała swoją premierę w marcu. Płyta ukazała się nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Zawiera 10 autorskich anglojęzycznych kompozycji. Materiał zarejestrowany został w przestrzeniach studia Tall Pine Records usytuowanego w Kolbudach, a za produkcję odpowiadali członkowie The Fruitcakes oraz Maciej Cieślak,który zajął się również miksem albumu. Autorką szaty graficznej wydawnictwa jest Hanna Cieślak.

The Fruitcakes rozwijają swoją twórczość w nieprzewidywalny sposób, racząc nas materiałem złożonym, pełnym niuansów i nieoczywistości. Płyta “Into The Sun” unaocznia odbiorcy, że model songwritingu, opartego na melodiach, harmonii oraz wielogłosowości ma się dobrze, funkcjonując i żyjąc własnym życiem na alternatywnym aucie. Na albumie znajdziemy kompozycje przywodzące na myśl zarówno psychodelię z przełomu lat 60. i 70., jak i współczesny space rock, dream pop i lo-fi. Konstrukcję piosenek z “Into The Sun” charakteryzuje szkatułkowość, a całość brzmi niezwykle naturalnie i ciepło, co w dużej mierze udało się osiągnąć dzięki właściwemu The Fruitcakes nagrywaniu na “setkę”.

“Zbierając się razem w jednej przestrzeni i zaczynając grać wiemy, że uda nam się wytworzyć pewną unikatową atmosferę wspólnotowości. Jest to rzecz subtelna, a zarazem ulotna. Nie da się osiągnąć tego efektu, kiedy każdy z członków zespołu nagrywa osobno, w innych miejscach, w innym czasie. Jesteśmy wierni temu sposobowi nagrywania od samych początków istnienia zespołu.” – mówią autorzy.

Płyta współfinansowana była ze środków finansowych miasta Słupska.

Słuchaj/Kup „Into The Sun”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny