Tom Odell z nowym singlem

 

Tom Odell podzielił się niedawno swoim najnowszym utworem „Sad Anymore„, delikatnym utworem wydanym przez niezależną wytwórnię mtheory. Towarzyszy mu animowany teledysk stworzony przez rysownika Manshena Lo (Sally Rooney), z animacją Duncana Gista i wyprodukowany przez Nexus Studios – ten sam zespół, który stoi za oficjalnym teledyskiem do ostatniego singla Toma „Best Day Of My Life”.

 

 

„Sad Anymore” jest drugą częścią jego najnowszego dzieła i następuje po wydaniu „Best Day Of My Life”, który zapoczątkował ten nowy muzyczny rozdział.

„Sad Anymore” to słodko-gorzka piosenka autorefleksji, w której Tom kwestionuje swój własny stan umysłu, śpiewając „Spójrz na wszystkich szczęśliwych ludzi / Co oni robią, czego ja nie robię?”

Mówiąc o utworze, Tom ujawnia: „Jak wielu ludzi, czasami przechodzę przez okresy, w których czuję się smutny. Czasami mogę to ukryć, aby ludzie tego nie zauważyli, ale innym razem jest tam, w każdym moim słowie, w każdym spojrzeniu i jestem pewien, że każdy może zobaczyć. Czasami może wydawać się całkiem piękny, jak smutna melodia, ale innym razem może być brzydki, jak palce na tablicy. Najczęściej jednak bycie smutnym jest dość samotnym doświadczeniem, o którym trudno mówić lub opisywać. Ale mam nadzieję, że śpiewając o tym i będąc szczerym, jak tylko mogę, ludzie, którzy czasami czują się smutni, mogą czuć się mniej samotni…”

 

 

Tom niedawno zakończył swoją północnoamerykańską trasę koncertową, ale ma powrócić w przyszłym miesiącu na Governors Ball Music Festival w Nowym Jorku w sobotę, 11 czerwca. Brytyjski wielokrotnie nagradzany autor piosenek miał również potwierdzić, że wystąpi w Austin City Limits tej jesieni.

Tom niedawno połączył siły z nagrodzonym grammy producentem Tiësto, aby stworzyć remiks swojego hitu z 2012 roku „Another Love”, a cały dochód zostanie przekazany na rzecz Choose Love. Wydanie zbiega się z uzyskaniem certyfikatu RIAA Platinum z ponad 1 miliardem streamów w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Piosenkarz, autor tekstów i muzyk został wypchnięty prosto na czoło głównego nurtu, gdy jego debiutancka EP-ka, Songs From Another Love, została wydana w 2012 roku, przyciągając masową uwagę i prowadząc go do zdobycia nagrody BRITs Critics’ Choice Award w 2013 roku i miejsca na liście pożądanej przez BBC Sound Of.

 

 

W tym samym roku jego platynowy debiutancki album Long Way Down został wydany z uznaniem krytyków i od razu zajął 1. miejsce na UK Albums Chart. Słusznie chwalony za swoje umiejętności w pisaniu piosenek, w 2014 roku Tom zdobył prestiżowy tytuł Songwriter Of The Year na Ivor Novello Awards, zanim jego oszałamiający cover „Real Love” The Beatles towarzyszył długo oczekiwanej i długo pielęgnowanej świątecznej reklamie Johna Lewisa.

Tom wydał swój drugi album studyjny, Wrong Crowd, w 2016 roku, który zajął 2 miejsce na liście przebojów i uzyskał status złotej płyty BPI, a jego trzeci album studyjny, Jubilee Road, został wydany w 2018 roku.

Po mrocznym okresie związanym ze zdrowiem psychicznym artysty, który prześladował muzyka przez większość 2018 i 2019 roku, Odell postanowił opuścić gardę i zamienić emocje w muzykę. Tak powstał jego czwarty album, „monsters„.  Płyta pokazuje odważne i twórcze odrodzenie artysty, a także ugruntowuje jego najmocniejsze strony.  Tom otwarcie śpiewa o najtrudniejszych momentach swojego życia i stanach, z których naprawdę ciężko było wyjść.  Wszystko po to, aby dać nadzieję tym, którzy być może są teraz w podobnej sytuacji i cierpią w samotności.


Tom Odell odwiedzi Polskę już 25 czerwca na Letniej scenie Progresji. Jeśli jeszcze nie macie biletów to: klik

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.