Trzeci singiel zapowiadający płytę Pawła Izdebskiego – “Szwy” już dostępne w streamingu i na YouTube

Album pt. “@strach” ujrzy światło dzienne już 17 stycznia. Lyric video do emocjonalnej ballady muzyka dostępny od 14 listopada.

Szwy to piosenka o tych, których nigdy nie będziemy w stanie wymazać ze swojej pamięci. To piosenka o tych, którzy mieli wielki wpływ na to kim się staliśmy. Jest to również utwór o wielkiej sile, jaką człowiek potrafi włożyć w relację, która z góry jest spisana na straty. Szwy to gorzkie rozliczenie z przeszłością i melancholijna podróż, której lepiej słuchać będąc zawiniętym w ciepły koc.

– mówi o utworze Paweł Izdebski.

Emocjonalny tekst piosenki otulony wzruszającym brzmieniem skrzypiec, pianina i gitar, w aranżacji Kasi Mazurkiewicz, doczekał się specjalnego wideo w wykonaniu Weroniki Grabowskiej.

“Szwy” to trzeci już, po “Laurze” i “Niewiarygodne”, singiel promujący nadchodzący album zatytułowany “@strach”. Tym razem Paweł Izdebski w typowym dla siebie melancholijnym, zmuszającym do refleksji nastroju. Odbiega tym samym od wcześniej wydanych singli i odkrywa różnorodność, jaką będzie charakteryzowała się nadchodząca płyta.

Tytułowy strach przejawia się w każdym z utworów albumu, w których Izdebski stawia czoła różnym obawom towarzyszącym codziennemu życiu. Odbiorca łatwo może zżyć się z narracją piosenek, dzięki uniwersalności problemów, o których jednak większość woli nie mówić.

Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.

Paweł Izdebski o płycie “@strach”. 

Album “@strach” można zamówić w przedsprzedaży na stronie http://preorder.pawelizdebski.pl, a w wersji fizycznej i cyfrowej dostępny będzie w całości 17 stycznia 2020 roku.  

Premierze albumu towarzyszyć będzie koncert premierowy w warszawskim klubie ‘Progresja’ – już 26 stycznia przy ul. Fort Wola 22. Jednak już teraz można usłyszeć materiał z nadchodzącej płyty przedpremierowo i na żywo – Paweł Izdebski razem ze swoim zespołem muzycznym wyruszył w trasę pt. “Niewiarygodny Tour” – na której odwiedzi m.in. Łódź (23.11) i Poznan (24.11). Szczegóły koncertów można znaleźć na stronie pawelizdebski.pl

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979