Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy

Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy

We are Ukraine zdj. Patrycjusz Pasik

We are Ukraine – „We are The World”. Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy. Inicjatorkami uczennice z Warszawy. #WeAreUkraine.

Gdy Ukraina została zaatakowana przez Rosję, uczennica Ukraińskiego pochodzenia chodząca do Warszawskiego Liceum Sióstr Nazaretanek razem z mamą wróciły do domu pomagać swojej rodzinie. Jej koleżanki w ramach wsparcia i solidarności postanowiły nagrać swoją wersję piosenki „We are the World”. Dzięki determinacji do akcji zaangażowały szkoły z prawie wszystkich kontynentów.

We are Ukraine – We are The World

Uczennice korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie, nagrały piosenkę wspólnie z rówieśnikami z całego świata. W akcję zaangażowały się m.in. szkoły z Ghany, Włoch, Australii czy Filipin. Jest to wyraz solidarności w stosunku do nastolatek z Ukrainy, które obecnie przeżywają horror wojny.

Pomysł nagrania powstał w dniu, kiedy jedna z uczennic ukraińskiego pochodzenia, zaraz po rozpoczęciu wojny w jej kraju, zamiast schronić się w naszym kraju i korzystać z możliwości życia w pokoju – zdecydowała się razem z mamą wrócić do kraju, aby tam pomagać swojej rodzinie – opowiada Katarzyna Kondej, na co dzień odpowiadająca za promocję Liceum Sióstr Nazaretanek.

Data premiery nie jest przypadkowa, bo I września to 82 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, ale też początek roku szkolnego – również w Ukrainie. Polacy kilkadziesiąt lat temu byli w dokładnie takiej samej sytuacji.

Dzisiejsza premiera jest dopiero początkiem. 21 września w Międzynarodowy Dzień Pokoju szkoła zaprezentuje drugi teledysk, w którym udział wezmą młodzi ludzie z kolejnych zakątków świata. Również Ty możesz wziąć udział w klipie. Wystarczy, że wyślesz swoją wersję piosenki z video na adres mailowy weareukraine@nazaretanki.edu.pl. Udowodnijmy, że głos tysięcy młodych osób jest ważny!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.