Zabierz książkę na majówkę! | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

Majówka już za rogiem! Wydawnictwo Novaeres ma dla was ciekawe, książkowe propozycje na ten leniwy czas.


Tytuł: „Kukułcza piwnica” Autorka: Marta WaŁa Rodzaj literatury: kryminał Data premiery: 18.04.2023

Jeśli masz ciało w bagażniku i dom na podsłuchu, życie może się skomplikować w nieprzewidywalny sposób…
Co ma zrobić uczciwa obywatelka, jeśli znajdzie w swoim bagażniku zakrwawione ciało? Wezwać policję – pomyślała Janina. A jeśli uczciwa obywatelka zacznie podejrzewać, że przybyli na miejsce policjanci wcale nie byli policjantami? Wezwać na pomoc wypróbowanych przyjaciół – pomyślała Janina. Tym sposobem nieprzeciętna piątka osób wszczyna prywatne śledztwo. Im bardziej się w nie zagłębiają, tym liczniej mnożą się pytania i tym mocniej zagęszcza się atmosfera wokół detektywów-amatorów. Wszystko wskazuje jednak na to, że klucz do rozwiązania zagadki został ukryty w tajemniczym włazie w podłodze pod kuchennym dywanikiem.
Ktoś za wszelką cenę stara się nie dopuścić do tego, by na jego trop wpadły niepowołane osoby. Za późno…


Tytuł: „Kroniki Skolopendry” Autorka: Barbara Fitowska Rodzaj literatury: humor Data premiery: 27.04.2023
Gdy świat staje na głowie, tylko humor może nas ocalić!
Zarazy, wojna, katastrofy klimatyczne, polityczne konflikty, nienawiść – temu zepsutemu do cna światu potrzebna jest moralna odnowa. A może wręcz porządne tsunami, które podobnie jak w Starym Testamencie oczyści go z wszelkiej nieprawości? Niezłym pomysłem byłoby też przenicowanie go. Czy lewa strona ubrania jest lepsza? Może i nie, ale przynajmniej przez jakiś czas na pewno jest czystsza. To tylko niektóre z planów, jakie względem Ziemi ma Wielka Czwórka: Maryna, Zachary, Tomek i Wojtek. Ekscentryczni, ale nieustępliwi, postanawiają raz na zawsze rozprawić się ze złem czającym się za każdym rogiem miasteczka Wyczyjnuszka. Czy w realizacji tej ambitnej misji przeszkodzi im gigantyczna
Skolopendra, która nocą wędruje po miasteczku i pluje jadem? Pełna czarnego humoru, groteskowych zwrotów akcji i dosadnego języka powieść przeniesie was do świata, którego absurdalność śmieszy i przeraża jednocześnie. Może dlatego, że znamy go aż nazbyt dobrze?

Tytuł: „Zasłużyłeś”
Autor: Mariusz Matan Rodzaj literatury: kryminał Data premiery: 28.04.2023
Czasami błędy z przeszłości dają o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie…
Marcel Kownacki, doktor habilitowany nauk chemicznych, ma jasno sprecyzowane plany zawodowe. Jego marzeniem jest stworzenie nowoczesnego leku z grupy antydepresantów, który zrewolucjonizuje dotychczasowe osiągnięcia w świecie farmakologii. Póki co Kownacki będzie musiał jednak zmierzyć się z nieoczekiwanymi komplikacjami: studentki biorące udział w jego wykładach na uczelniach we Wrocławiu i Białymstoku znikają jedna po drugiej. Po jakimś czasie policji udaje się odnaleźć ich ciała. Uwagę śledczych przykuwa fakt, że każdej z bestialsko zamordowanych kobiet oprawca wytatuował tajemniczą literę. Dziennikarze, węsząc sensację, zaczynają
określać mordercę mianem Tatuatora, a na kobiety we Wrocławiu i Białymstoku pada blady strach… Wśród grona podejrzanych zaczyna się wymieniać doktora Kownackiego. Czy to zaawansowane prace nad cudownym lekiem stają się przyczyną tych perturbacji, czy też naukowiec w istocie ma coś do ukrycia?


Tytuł: „Dodo i smocze miasto” Autorka: Ewelina Mazurek
Rodzaj literatury: literatura dziecięca Data premiery: 4.05.2023
Nawet najmniejsi mogą zmieniać świat!
W Święto Ptaków przychodzi na świat mały dodo. Ptaszek już od narodzin wykazuje się niezwykłą odwagą i prosto ze skorupki wyrusza na swoją pierwszą wyprawę. Jogi Rarytas, bo tak nazywają go rodzice, to niestrudzony podróżnik, który całe dnie spędza na zwiedzaniu wyspy i poznawaniu nowych przyjaciół. Jego marzenia sięgają coraz dalej, a największym z nich jest podróż na odległą wyspę, zamieszkaną przez smoki. Na pozór nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawi, że dodo będzie miał szansę na zrealizowanie swojej upragnionej misji. Czy zyska sympatię stworzeń, które spotka na swojej drodze, znajdzie odpowiedzi na dręczące go pytania i przede wszystkim – czy jego podróż zakończy się sukcesem?

Tytuł: „Portrety kobiety”
Autorka: Maria Topolska
Rodzaj literatury: literatura kobieca Data premiery: 5.05.2023
Każda kobieta tworzy swoją własną opowieść o życiu.
Kto jest dla ciebie wzorem lub kobiecym autorytetem? Czy uważasz się za silną kobietę? Jakimi wartościami kierujesz się w życiu? Czym według ciebie jest feminizm i równouprawnienie? Jakie ścieżki na przyszłość próbuje nam wyznaczać społeczeństwo, Kościół i władza? To tylko kilka z wielu pytań, jakie autorka zadała swoim rozmówczyniom, poszukując prawdy o kobiecych doświadczeniach siły, słabości i solidarności międzypokoleniowej. Z zebranych odpowiedzi powstały bardzo osobiste historie, pełne mądrości i odwagi, różnorodne i wielowymiarowe. Łączy je jednak pewien wspólny mianownik: pragnienie i dążenie kobiet do wolności. Wolności, która w
Polsce i we współczesnym świecie wcale nie jest tak oczywista, jak byśmy tego chciały.
Te krótkie opowieści, w których możemy zobaczyć siebie, to dowód na to, że wciąż więcej nas łączy, niż dzieli. To prawdziwe i poruszające historie o nas, o naszych babciach, matkach, siostrach, córkach i przyjaciółkach. Historie, które składają się na ponadczasową opowieść o życiu, o tym, kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd idziemy.


Novae Res to doświadczony wydawca książek, który działa od 2007 roku i należy do najbardziej aktywnych wydawnictw w Polsce. Od 2021 roku Wydawnictwo Novae Res należy do Grupy Zaczytani.

Wydawnictwo Novae Res to oficyna przyjazna debiutantom. Publikuje głównie beletrystykę. Przez kilkanaście lat swojej działalności wypromowała wielu popularnych pisarzy. Debiutowali z nami między innymi Agnieszka Lingas-Łoniewska, Piotr C., Adrian Bednarek, Agata Czykierda-Grabowska, K.N. Haner, Gabriela Gargaś, Hanna Greń, Agnieszka Janiszewska, Artur Urbanowicz, Małgorzata Oliwia Sobczakczy Alicja Sinicka.

Powieści publikowane przez Novae Res były wielokrotnie nagradzane w plebiscytach i konkursach (między innymi przez portal Granice.pl, Magazyn Literacki Książki, Magazyn Fanbook, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Złoty Kościej), a tytuły „Brud” oraz „Gwiazdor” nominowane były w plebiscycie Bestsellery Empiku jako jedne z pięciu najlepiej sprzedających się książek w Empiku w 2016 i w 2020 roku.

Novae Res opublikowało dotychczas ponad 2000 tytułów, rocznie w mediach ukazuje się około 1300 recenzji powieści wydanych pod szyldem Novae Res.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.