„Zombie Birdhouse” Iggy’ego Popa – reedycja w czerwcu

Zagubiony klasyk Iggy’ego Popa – „Zombie Birdhouse” – doczeka się reedycji. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 28 czerwca 2019.

Intrygująca mieszanka dronów, afrobeats oraz swobodnych tekstów – tak w skrócie można podsumować szósty album Iggy’ego Popa. Krążek zostanie wydany na CD i winylu po raz pierwszy od oryginalnego wydania z 1982 roku, wyprodukowanego przez Chrisa Steina. Przedsmakiem wersji „Zombie Birdhouse” jest wizual do wiodącego singla, „The Villagers”. Zapraszamy do posłuchania!

Reedycja „Zombie Birdhouse” zawierać będzie niewydaną wcześniej wersję „Pain and Suffering”, gdzie w chórkach usłyszymy Debbie Harry (Blondie). Nagranie powstało z myślą o animacji „Rock & Rule”, w której Iggy użyczył głosu postaci Monster From Another Dimension, a Debbie Harry bohaterce Angel. Soundtrack, mimo gwiazdorskiej obsady, nigdy nie został wydany.

Za remaster „Zombie Birdhouse” odpowiada Paschal Byrne z The Audio Archive w Londynie. Wydawnictwo zawiera single „Run Like a Villain” oraz „The Villagers”. W okładce znalazł się tekst pióra Irvine’a Welsha („Trainspotting”, „Porno”) oraz oryginalna sesja zdjęciowa autorstwa Esther Friedman.

Premiera nowej wersji „Zombie Birdhouse” zgrabnie zbiega się w czasie z udziałem Iggy’ego Popa w nowym projekcie Jima Jarmuscha – „The Dead Don’t Die”. Film po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w maju 2019 na festiwalu w Cannes.  

IGGY POP – “ZOMBIE BIRDHOUSE” – LISTA UTWORÓW
01: Run Like A Villain ( 3:01 )
02: The Villagers ( 3:54 ) 
03: Angry Hills ( 3:02 )
04: Life of Work ( 3:57 )
05: The Ballad Of Cookie McBride ( 2:58 ) 
06: Ordinary Bummer ( 2:43 ) 
07: Eat Or Be Eaten ( 3:14 ) 
08: Bulldozer ( 2:17 ) 
09: Platonic ( 2:40 ) 
10: The Horse Song ( 2:58 ) 
11: Watching The News ( 4:11 ) 
12: Street Crazies ( 3:54 )
BONUS TRACK
13: Pain and Suffering ( 2:58 )

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.