11. Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy CLARIMANIA. Koncert 21.10.2021

AMKL, NFM i wrocławska OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego kształcą młodych organistów. 17-19 października odbędzie się Kurs Improwizacji Organowej, który poprowadzi Philippe André Lefebvre – przedstawiciel cenionej w świecie francuskiej szkoły organowej,  jeden z trzech organistów tytularnych Notre-Dame de Paris, (pełni tę funkcję od 1985 roku).

 

Uczestnicy kursów będą mieć do dyspozycji aż cztery doskonałe wrocławskie instrumenty znajdujące się w Sali Głównej NFM, OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego, Kolegiacie św. Krzyża oraz Kościele pw. Świętego Wojciecha.

21 października rusza11. Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy CLARIMANIA.11.  To coroczne spotkania wirtuozów, pedagogów i studentów – w programie koncerty, lekcje mistrzowskie i prezentacje instrumentów czołowych światowych producentów. Inauguracyjny koncert odbędzie się 21 października o godzinie 18:30 w Sali Koncertowej AMKL. W programie wciąż mało znana w naszym kraju muzyka czeska, a wystąpią: jeden z czołowych czeskich klarnecistów młodego pokolenia – Irvin Venyš – oraz Epoque Quartet. Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne są w recepcji Budynku E Akademii Muzycznej

Piotr Alexewicz, student AMKL w klasie prof. dr. hab. Pawła Zawadzkiego, przeszedł do kolejnego etapu Konkursu Chopinowskiego! Z powodu rezygnacji Adama Wiercińskiego, nasz wrocławski pianista był  jednym z 5 Polaków, którzy wystąpili  w Filharmonii Narodowej w ramach III etapu konkursu, w dniach 14-16 października br.

.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.