Angel Olsen powraca z nowym krążkiem

Czwarty studyjny album Angel Olsen „All Mirrors” trafi na półki sklepowe 4 października nakładem wytwórni Jagjaguwar. Nowy krążek ukaże się trzy lata po premierze „MY WOMAN”. 

Tytułowy utwór to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa artystki. Do utworu powstał teledysk.

„Wybrałam taki tytuł, ponieważ fascynuje mnie fakt, że jesteśmy swoimi lustrami, ale także dla siebie nawzajem. Nawet jeśli to nie jest wszystko, zawsze istnieje element projekcji w tym, co chcielibyśmy zobaczyć w innych w konkretnych scenariuszach oraz jak my sami siebie w nich widzimy z tymi ludźmi” – mówi Olsen. 

Pracując nad nowym materiałem artystka zakładała wydanie podwójnej płyty – akustycznej z nieco surowszymi wersjami utworów oraz z pełnym zespołem. Solowy projekt wyprodukował Michael Harris w Anacortes, w stanie Waszyngton.  Do współpracy nad bogatszą wersją krążka Olsen zaprosiła producenta Johna Congletone’a, aranżera Jhereka Bischoffa, multiinstrumentalistę, aranżera i producenta Bena Babbitta oraz orkiestrę. 

Podczas przeróbki albumu z pełną produkcją i nowymi współpracownikami, artystka rozwinęła nową relację z kontrolą, a gdy weszła dalej w ten proces, zdała sobie sprawę, że „musi oddzielić te dwie płyty i wydać „All Mirrors” w  nieco cięższej formie. . . Nie mogłam zaprzeczyć temu, jak potężne i zaskakujące stały się utwory. Prawda jest taka, że być może nigdy nie pozwoliłabym sobie na tak wielką zmianę brzmienia, gdybym wcześniej na nagrała tych utworów w ich najczystszej formie”.

Oto tracklista:

1. Lark

2. All Mirrors

3. Too Easy

4. New Love Cassette

5. Spring

6. What It Is

7. Impasse

8. Tonight

9. Summer

10. Endgame

11. Chance

Leave A Reply

Your email address will not be published.