Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Ania Karwan: nadchodzi wyczekiwany debiutancki album

To jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier płytowych 2019 roku. 15 lutego do sklepów trafi debiutancki album Ani Karwan, zatytułowany po prostu jej imieniem i nazwiskiem.

Singlowy utwór „Głupcy” zrobił furorę na antenach radiowych, a klip ma ponad osiem milionów wyświetleń. Pod koniec stycznia światło dzienne ujrzała druga piosenka z płyty – ballada „Czarny świt”. Wkrótce również pierwsze koncerty promujące wydawnictwo. 

Zobacz klip: Czarny Świt

Ania Karwan długo i cierpliwie pracowała na sukces. Próbowała sił w różnych programach typu „talent show” (wygrała jeden z odcinków „Szansy na sukces”), brała udział w sesjach nagraniowych gwiazd polskiej sceny (między innymi: Edyty Górniak, Kasi Cerekwickiej i Andrzeja Piasecznego), nagrywała piosenki do popularnych filmów i seriali. Trzy lata temu postanowiła wziąć udział w kolejnym telewizyjnym widowisku – „The Voice of Poland”. To był strzał w dziesiątkę!  Podczas przesłuchań „w ciemno” zachwyciła jurorów wykonaniem słynnego „Purple Rain” z repertuaru Prince’a. Ania doszła aż do finału siódmej edycji, w której ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Wokalistka trafiła pod skrzydła wytwórni 2trakcrecords, prowadzonej przez Sławomira Mroczka i Bogdana Kondrackiego – niegdyś muzyka kultowego zespołu awangardowego Kobong, a obecnie producenta płyt Dawida Podsiadły, Brodki i Ani Dąbrowskiej. 

Wydany w sierpniu ubiegłego roku singiel „Głupcy” szybko stał się hitem. Zasłużenie, bo takiej ambitnej, dopracowanej i ciekawie zaaranżowanej muzyki pop nigdy za wiele na listach przebojów. Drugi singiel z płyty pokazuje inne oblicze artystki, ale również szybko zdobywa odbiorców. 

W marcu będzie można posłuchać na żywo utworów z debiutanckiego krążka. Wiosenna Trasa Koncertowa rozpocznie się w Dzień Kobiet w łódzkim Teatrze DOM. Wokalistka odwiedzi jeszcze: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Rzeszów oraz Warszawę. Szczegóły trasy zostaną ujawnione niebawem.  – Czekam z niecierpliwością na wyjście z tą płytą na scenę. Zaproszę publiczność do wysłuchania niełatwej, ale pięknej historii mojego życia – zapowiada Ania Karwan.

Oprócz autorskich utworów z debiutanckiej płyty, na wiosennych  koncertach nie zabraknie również coverów ze wspomnianym wyżej „Purple Rain” na czele…

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: