ARCHIVE: nowy singiel promujący dokument „Super8: A Call To Arms & Angels”

Archive, słynny kolektyw z południowego Londynu dzieli się kolejnym nowym utworem „Night People”, który promuje film dokumentalny „Super8: A Call To Arms & Angels” opisujący proces powstawania i nagrywania 12 studyjnego albumu zespołu. Obraz będzie miał swoją światową premierę na stronie Moment House 2 kwietnia. Bilety na internetową premierę są dostępne na https://www.momenthouse.com/archive.

Nakręcony w ciągu 12 miesięcy, na kamerze Super 8 znalezionej na strychu rodzinnego domu założyciela Archive Dariusa Keelera, dokument opowiada o powstawaniu albumu w niezwykłym czasie globalnej pandemii i lockdownu, a jego kulminacją były sesje nagraniowe w legendarnych studiach RAK w Londynie na początku tego roku.

Oprócz opowieści o procesie twórczym i powstawaniu albumu w tak niespotykanych okolicznościach, zespół zastanawia się również nad swoją 25-letnią historią, w trakcie której Archive ewoluował w kierunku jednego z najbardziej enigmatycznych muzycznych towarów eksportowych Wielkiej Brytanii.

Dwunasty studyjny album zespołu, „Call To Arms & Angels” to 17 utworów zarejestrowanych w RAK Studios w Londynie. Wyprodukowany przez wieloletniego współpracownika Jérome’a Devoise’a, jest pierwszym studyjnym krążkiem zespołu od czasu wydanego w 2016 r. „The False Foundation”.

Odzwierciedlając świat w 2021 r., album ukazuje nie tylko indywidualne i zbiorowe frustracje zespołu oraz wyzwania, którymi zostali obdarzeni przez los, ale także szerszą refleksję innych, których życie zostało spolaryzowane przez rzeczywistość codziennych zmagań takich jak: zdrowie, samopoczucie i indywidualne okoliczności społeczno-ekonomiczne.

 

Mówiąc o powstawaniu nowego albumu Darius Keeler mówi: „Nam jako artystom refleksja nad tymi czasami przyniosła mrok i gniew, ale także dziwny rodzaj inspiracji, który był czasami niepokojący. Te nowe doświadczenia pozwoliły nam docenić siłę muzyki i dostrzec, jakie mamy szczęście, że możemy wyrażać nasze uczucia w ten sposób. Wydaje się, że na końcu tunelu jest światło, ale nawet w tym świetle zawsze obecne są cienie.”

Tracklista:

‘Call To Arms & Angels’ – CD / Streaming Sites

CD1

1 Surrounded By Ghosts

2 Mr Daisy

3 Fear There And Everywhere

4 Numbers

5 Shouting Within

6 Daytime Coma

7 Head Heavy

8 Enemy

9 Every Single Day

 

CD2

1 Freedom

2 All That I Have

3 Frying Paint

4 We Are The Same

5 Alive

6 Everything’s Alright

7 The Crown

8 Gold

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.