GCh plus i ich nowy singiel „Transit 5”

GCh plus, znani wcześniej jako Grzeczni Chłopcy, grają muzykę z pogranicza jazzu, ambientu i elektroniki. Mają gotowy album i właśnie zaczynają przedstawiać go dzięki singlom. Pierwszy z nich to „Transit 5”.

Zespół tworzy pięciu muzyków. gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.   Panowie  łączą akustyczne i syntetyczne brzmienia, by opowiedzieć swoją historię i tworzyć niezwykłe dźwiękowe światy. Jak sami mówią, określając swój styl: Eksperymentujemy z jazzem, elektroniką i ambientem. Łączymy brzmienia akustyczne z syntetycznymi, by stworzyć szerokie i ciepłe dźwiękowe pejzaże.

Transit 5” to pierwszy singiel, a zarazem przedsmak całego albumu. Tak muzycy opisują brzmienie kompozycji: Transit 5”jest jak długo wyczekiwana podróż. Za oknem rytmicznie migają drzewa, światła i słupy wysokiego napięcia. Patrzysz w zamyśleniu i nagle zdajesz sobie sprawę, że krajobraz zupełnie się zmienił. Dajesz się porwać. Do celu jeszcze daleko i marzysz o tym, żeby ta podróż nigdy się nie kończyła.

Utwór jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Polecamy również sprawdzać social media kolektywu – jazzowa wiosna, jak i cały 2022, rok powinien należeć do nich!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.