Artshow już 2 i 3 marca w Warszawie

Artshow już 2 i 3 marca zawita do Warszawy po raz trzeci! Hasłem tegorocznej edycji jest „Święto Sztuk Pięknych”, a na wystawie będzie można zobaczyć dzieła m.in. Marka Okrasy czy Edwarda Durnika. Bilety na wydarzenie wciąż dostępne. 

Na początku marca sztuka współczesna po raz kolejny wypełni piętra zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Wiosenny, trzeci już Artshow odbywa się 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Obejrzeć i kupić będzie można prace ponad stu artystów, zarówno znanych i docenianych na rynku sztuki, takich jak Marek Okrassa, Edward Dwurnik, Sławomir Zięba, Lech Bator, jak i wschodzących talentów: Allena Macka, Nastazji Staniszewskiej czy Weroniki Braun.

Trzecia edycja Artshow nie bez powodu odbywa się pod hasłem Artshow – Święto Sztuk Pięknych”. Ewa Mierzejewska, organizatorka i pomysłodawczyni wydarzenia:

„Tradycyjnie dominować będzie malarstwo olejne i akrylowe, ale tym razem chcemy również pokazać naszym gościom inne oblicza sztuki. Pragniemy, by zanurzyli się w bogactwie technik, wymiarów i stylów, doświadczając przy tym niezapomnianych emocji”.

W programie wydarzenia są także spotkania z artystami, wykłady, panele dyskusyjne, porady ekspertów oraz pokazy malowania i rzeźbienia na żywo.

Nowością ArtShow będą dwie przestrzenie: Galeria Rzeźby i Form Przestrzennych oraz Galeria Fotografii i Sztuki Na Papierze. Na wystawie specjalnej pt. „Panta Rhei” zobaczymy fotografie drukowane przez firmę LEO innowacyjną metodą Deep Print.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, odwiedzający Artshow będą mogli wziąć udział w konkursie instagramowym ze specjalną nagrodą – do wygrania będą cztery vouchery na trzymiesięczny wynajem najnowszego, luksusowego samochodu Lexus LBX.

Allen Mack, „Sunrise”, olej na płótnie

Po raz pierwszy Artshow rozszerzony jest o wydarzenie towarzyszące. W nieodległej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki od 2 do 5 marca trwać będzie Artshow Film Festival. W sali kultowego warszawskiego kina obejrzymy najlepsze filmy o sztuce z ostatnich lat, m.in. „The Square”, „Apolonia, Apolonia”, „Helmut Newton. Piękna i Bestia” czy „Ile za sztukę?” Natomiast w sali wykładowej na Wiejskiej 19 oglądać będzie można dzieła video-artu oraz krótkie filmy o najciekawszych polskich artystach prezentowane przez Fundację Janos (Film & Gallery).

Partnerami trzeciej edycji Artshow są marki: Laufen, Lexus Warszawa-Wola, LABRA, Domoteka, Benjamin Moore, Kinoteka, GRODA, LEO.

Lista artystów i galerii biorących udział w wydarzeniu oraz szczegółowy program Artshow na stronie artshowevents.pl.

Polecamy wszystkich miłośnikom sztuki i nie tylko!

 

ARTSHOW – ŚWIĘTO SZTUK PIĘKNYCH

Miejsce: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19

Data: 2-3 marca 2024 r.

Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Bilety dostępne w kasach w czasie wydarzenia oraz na stronie artshowevents.pl

ARTSHOW FILM FESTIVAL (wydarzenie towarzyszące)

Miejsce: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Data: 2-5 marca 2024 r.

Program i bilety na stronie kinoteka.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.