Kożuchowska, Szyc i Jakubik w przełomowym polskim filmie familijnym. Zobacz pierwszy zwiastun.

„Smok Diplodok” to pierwsza tego typu pełnometrażowa polska animacja. Pełna poczucia humoru opowieść o przygodach Diplodoka wejdzie do kin jesienią 2024 r. W rolach głównych usłyszymy Małgorzatę Kożuchowską, Borysa Szyca oraz Arkadiusza Jakubika.

„Smok Diplodok” to nie tylko pierwsza tego typu pełnometrażowa polska animacja, ale również przełomowy dla historii polskiej kinematografii film familijny. Stoją za nim reżyser Wojtek Wawszczyk oraz studio Human Film. Pełna poczucia humoru opowieść o przygodach Diplodoka, inspirowana komiksami legendarnego Tadeusza Baranowskiego, wejdzie do kin jesienią 2024 r. Jej bohaterowie przemówią głosami m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Borysa Szyca oraz Arkadiusza Jakubika.

Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.

Głosu bohaterom i bohaterkom „Smoka Diplodoka” użyczą największe polskie gwiazdy – m.in. Małgorzata Kożuchowska (Entomologia), Borys Szyc (Hokus Pokus) oraz Arkadiusz Jakubik (Profesorek Nerwosolek). Tytułowy Diplodok przemówi głosem Mikołaja Wachowskiego – 10-letniego aktora, który szturmem podbija warszawskie sceny teatralne i świat dubbingu. W zaskakujących rolach w filmie pojawią się także uwielbiani przez polską publiczność Piotr Polak oraz Helena Englert.

Polski „Smok Diplodok” na rok przed premierą został sprzedany już do ponad 100 krajów, w tym między innymi do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Skandynawii, krajów Beneluksu, a także do Korei. Przy produkcji filmu wspólnie z Human Film pracują międzynarodowi specjaliści z czeskiego studia PFX (koproducent). Projekt jest realizowany w koprodukcji z Telewizją Polską oraz współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Smok Diplodok” do polskich kin trafi jesienią 2024 r.

 Za jego dystrybucję odpowiada Młode Horyzonty Dystrybucja.

Pierwszy zwiastun:

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.