B-GIRL I B-BOY Z POLSKI WALCZYĆ BĘDĄ W ZURYCHU Z NAJLEPSZYMI TANCERZAMI Z CAŁEGO ŚWIATA

Issei of Japan (center) competes against Wing of South Korea (left) during the Red Bull BC One World Final at the Westergasfabriek in Amsterdam, The Netherlands on November 4, 2017. // Nika Kramer / Red Bull Content Pool // AP-1TRAZ7DD91W11 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

B-GIRL I B-BOY Z POLSKI WALCZYĆ BĘDĄ W ZURYCHU Z NAJLEPSZYMI TANCERZAMI Z CAŁEGO ŚWIATA

B-Girl Paulina będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowych zawodów Red Bull BC One B-Girl World Final. To pierwszy raz w historii najbardziej prestiżowych zawodów breakdanceowych kobiety zmierzą się ze sobą w oddzielnej, dedykowanej im kategorii. Na udział w kategorii mężczyzn ciągle szanse ma Kostek – zwycięzca polskiego Cyphera. Powalczy on z tancerzami z całego świata o dziką kartę do wielkiego finału, który odbędzie się 29 września w Zurychu.

15. edycja Red Bull BC One będzie przełomowa dla w historii tego największego konkursu breakingowego na świecie, a to za sprawą wprowadzenia nowej kategorii. „Pierwszy raz w historii Red Bull BC One dla kobiet! Nie mogę się doczekać” – nie kryła entuzjazmu Paulina, polska B-Girl, reprezentantka wrocławskiej załogi Breaknuts Crew, w Zurychu będzie walczyć o tytuł Mistrzyni w największym konkursie tanecznym świata.

Szanse na udział w wielkimi finale, tyle że już w kategorii B-Boys, ma jeszcze zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland – Kostek. On jednak ma do pokonania na tej drodze jeszcze jeden etap. Tuż przed wielkim finałem w Zurychu odbędzie się Last Chance Cypher, w którym Kostek zmierzy się ze zwycięzcami lokalnych cypherów z innych krajów, w walce o dziką kartę do finału. Jeżeli uda mu się tego dokonać, w wielkim finale spotka się ze śmietanką tanecznego świata.

Poziom rywalizacji co roku idzie w górę i tancerze prezentują coraz bardziej imponujące umiejętności, więc sędziowie, których zadaniem będzie wskazanie zwycięzcy po każdej rundzie, mają przed sobą szereg trudnych decyzji do podjęcia. Sędziowie Tuff Kid (Szwajcaria), Benny (Niemcy), Wicket (USA), Junior (Francja), and Taisuke (Japonia) wezmą pod uwagę ogólny styl tancerzy i tancerek oraz ich indywidualną ekspresję.

Misję polegającą na dostarczeniu świeżych beatów i rozgrzaniu publiczności powierzono Stephenowi Flegowi, powszechnie znanemu jako DJ Fleg. Urodzony w Baltimore DJ i producent jest także tancerzem, więc z pewnością pochwali się także swoimi rewelacyjnymi umiejętnościami breakowymi.

Dodatkową atrakcją podczas światowego finału będzie porywający występ Femme Fatale, grupy która popularność zdobyła po udziale w programie telewizyjnym „World Of Dance”. To międzynarodowe poppingowe trio, w skład którego wchodzą Lily Frias, Dassy Lee i Marie Poppins, zapracowało na powszechne uznanie swoimi stylistycznymi układami nawiązującymi do praw i pozycji kobiet.

LINEUP ŚWIATOWEGO FINAŁU RED BULL BC ONE 2018

Na scenie Red Bull BC One World Final swoimi niesamowitymi zdolnościami i skomplikowanymi układami popiszą się:W kategorii B-Boys:

Leony (Brazylia), Dr. Hill (Szwajcaria), Chey (Hiszpania), Lil Kev (Francja), Nori (Japonia), Luigi (USA), Sunni (Wielka Brytania), Victor (USA), Luka (Brazylia), Cri6 (Maroko), Vero (Korea Południowa), Kid Colombia (Holandia), Issei (Japonia), Lil Zoo (Austria/Maroko), Uzee Rock (Ukraina) oraz zwycięzca Last Chance Cyphera.

W kategorii B-Girls:

Paulina (Polska), Sunny (USA), Roxy (Wielka Brytania), Sarah Bee (Francja), Kate (Ukraina), PSoul (Korea Południowa), JK47 (USA), Ami (Japonia), Ayumi (Japonia), Mess (Rosja), Kastet (Rosja), Mini Japa (Brazylia), Narumi (Japonia), AT (Finlandia), Sayora (Kazachstan) i San Andrea (Francja) są już gotowe stanąć do rywalizacji w klasycznym formacie jeden na jednego, popisując się swoimi niezwykłymi talentami.

O SĘDZIACH

Tuff Kid

Urodzony i wychowany w szwajcarskiej Bazylei Coskun Erdogan aka B-Boy Tuff Kid jest tancerzem cieszącym się powszechnym szacunkiem. Tuff Kid wymyślił i wypromował mocne kroki i figury taneczne, które na stałe zapisały się na liście breakdance’owych podstaw. Dzięki temu stał się jednym z najbardziej wpływowych i szanowanych b-boyów swojego pokolenia.

Benny

Benny Kimoto to tancerz, choreograf i trener. Pozostaje jednym z członków berlińskiej ekipy Flying Steps od czasu jej powstania w 1993 roku. Jako pierwszy tancerz w historii wykonał kilka air twistów pod rząd, a jego kroki i figury zostały uwiecznione w grze B-Boy na PlayStation.

Wicket

Słynący ze swoich power moves oraz technik takich jak footwork czy funk Wicket uznawany jest za prawdziwego artystę na breakdancingowej scenie.

Występował z gwiazdami z najwyższej półki, takimi jak Usher, Chris Brown, Will Smith, LL Cool J czy Christina Aguilera. Poza przemysłem rozrywkowym Wicket pozostaje w stałym kontakcie z b-boyingową sceną, sędziując oraz prowadząc warsztaty na całym świecie.

Junior

Bosila Banya Junior z Francji jest jednym z najchętniej oglądanych B-Boyów wszech czasów z ponad 50 milionami odsłon w serwisie YouTube. Był także zwycięzcą drugiego sezonu talent show Incroyable Talent. Dzięki wyjątkowemu stylowi i oryginalności jest natychmiast rozpoznawany przez tancerzy w każdym zakątku naszej planety. Junior nieustannie podróżuje po świecie, zaliczając kolejne występy, startując w bitwach i prowadząc warsztaty. Uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych B-Boyów na świecie.

Taisuke

Taisuke Nonaka to słynny B-Boy z Japonii. Miał zaledwie 18 lat, kiedy po raz pierwszy odcisnął swój ślad na breakdancingowej scenie za sprawą spinów i krykietów. Jego styl bazuje na imponującym warsztacie obejmującym foundation moves, toprock, fly footwork oraz liczne power moves. Taisuke wielokrotnie uczestniczył w Red Bull BC One i ma swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów tanecznych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO!

Światowy Finał Red Bull BC One będzie relacjonowany na żywo na kanałach Red Bull TV, Red Bull BC One Facebook i Red Bull Youtube 29 września o godzinie 21:30. Z Red Bull TV można korzystać na podłączonych telewizorach, konsolach do gier, urządzeniach mobilnych i innych. Pełna lista urządzeń znajduje się na stronie redbull.tv/apps.

www.redbullmusic.pl

www.redbullbcone.com

Wydarzenie na Facebooku

B-Girl Paulina na Red Bull BC One Poland Cypher 2016-fot. Gniewko GłogowskiRed Bull Content Pool
B-Boy Kostek na Red Bull BC One Poland Cypher 2018-fot. Gniewko GłogowskiRed Bull Content Pool

Leave A Reply

Your email address will not be published.