Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu „Deixa”

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu Deixa. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Ikona brazylijskiej bossa novy, Bebel Gilberto, powraca z nowym wydawnictwem! Agora trafi na półki sklepowe 21 sierpnia (nowa data premiery) nakładem wytwórni [PIAS] Recordings. Będzie to pierwszy studyjny album artystki od sześciu lat. Nowy materiał wyprodukował Thomas Bartlett (Sufjan Stevens, St. Vincent).

„Wiele przeszłam w trakcie tworzenia tego albumu. Straciłam przyjaciela, po pół roku mamę i niedługo potem ojca. To bardzo trudne dla mnie doświadczenia. W przypadku „Agory” zastosowała zupełnie inne podejście i otrzymałam wiele miłości i wsparcia od Thomasa, producenta albumu. Zaufał mi i pozwolił być sobą. W efekcie końcowym nowy materiał jest bardziej szalony, dojrzalszy i niesamowicie szczery” – mówi Bebel.

Wielokrotnie nominana do nagrody Grammy, songwriterka i wokalistka, Bebel Gilberto od czasu ukazania się jej solowego debiutu w 1986 r. oczarowuje fanów oraz krytyków na całym świecie. Na międzynarodową scenę muzyczną wkroczyła dzięki utworowi, który znalazł się na słynnej kompilacji RED HOT+RIOR. Wydany w 2000 r. krążek Tanto Tempo odniósł światowy sukces. Dzięki niemu Gilberto uzyskała status najlepiej sprzedającej się brazylijskiej artystki od lat 60-tych. Wśród uznanych przez krytykę albumów znalazły się  – Bebel Gilberto (2004 r.), na którym dopracowała swoje brzmienie, tworząc akustyczny styl lounge, który pokazał jej mocne strony jako brazylijskiej kompozytorki oraz Momento (2007 r.) ukazujący jej umiejętności łączenia wszystkich stylów muzycznych. Krążek All In One, nominowany do Grammy w 2009 r., w większym stopniu podkreślił osobowość Bebel i jej zamiłowanie do organicznych rytmów. Ostatnie wydawnictwo artystki zatytułowane Tudo ukazało się w 2014 r.

Lista utworów „Agora”:

1. Tão Bom

2. Agora

3. Cliché

4. Bolero

5. Essence

6. Na Cara

7. Deixa

8. Raio

9. Yet Another Love Song

10. O Que Não Foi Dito

11. Teletransportador

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny