Bebel Gilberto prezentuje utwór o nieuchwytnej miłości

Bebel Gilberto ujawniła drugi singiel, który zwiastuje jej najnowsze wydawnictwo „AGORA”. „Bolero” jest zapisem krótkiego, aczkolwiek ważnego momentu z życia artystki. Bebel wykonuje go w języku hiszpańskim. 


„Bolero” to wspomnienie wielkiej miłości, której pozwoliłam się wymknąć na ulicach Madrytu. To opowiadanie o tęsknocie za nią, która nigdy nie przeminęła. Nas dwoje tańczących w ciemności to sen w śnie. Tajemnica wyjątkowej miłości, którą niewielu z nas ma szczęście spotkać. Jak jedna z fantazji wyreżyserowanych przez Pedro Almodovara” – tak o utworze mówi Bebel.
Ikona brazylijskiej bossa novy, Bebel Gilberto, powraca z nowym wydawnictwem! „AGORA” trafi na półki sklepowe 21 sierpnia (nowa data premiery) nakładem wytwórni [PIAS] Recordings. Będzie to pierwszy studyjny album artystki od sześciu lat. Nowy materiał wyprodukował Thomas Bartlett (Sufjan Stevens, St. Vincent).

„Wiele przeszłam w trakcie tworzenia tego albumu. Straciłam przyjaciela, po pół roku mamę i niedługo potem ojca. To bardzo trudne dla mnie doświadczenia. W przypadku „Agory” zastosowała zupełnie inne podejście i otrzymałam wiele miłości i wsparcia od Thomasa, producenta albumu. Zaufał mi i pozwolił być sobą. W efekcie końcowym nowy materiał jest bardziej szalony, dojrzalszy i niesamowicie szczery” – mówi Bebel.Wilokrotnie nominana do nagrody Grammy, songwriterka i wokalistka, Bebel Gilberto od czasu ukazania się jej solowego debiutu w 1986 r. oczarowuje fanów oraz krytyków na całym świecie. Na międzynarodową scenę muzyczną wkroczyła dzięki utworowi, który znalazł się na słynnej kompilacji „RED HOT+RIO”. Wydany w 2000 r. krążek „Tanto Tempo” odniósł światowy sukces. Dzięki niemu Gilberto uzyskała status najlepiej sprzedającej się brazylijskiej artystki od lat 60-tych. Wśród uznanych przez krytykę albumów znalazły się  – „Bebel Gilberto” (2004 r.), na którym dopracowała swoje brzmienie, tworząc akustyczny styl lounge, który pokazał jej mocne strony jako brazylijskiej kompozytorki oraz „Momento” (2007 r.) ukazujący jej umiejętności łączenia wszystkich stylów muzycznych. Krążek  „All in One”, nominowany do Grammy w 2009 r., w większym stopniu podkreślił osobowość Bebel i jej zamiłowanie do organicznych rytmów. Ostatnie wydawnictwo artystki zatytułowane „Tudo” ukazało się w 2014 r.

Lista utworów „Agora”:
1. Tão Bom
2. Agora
3. Cliché
4. Bolero
5. Essence
6. Na Cara
7. Deixa
8. Raio
9. Yet Another Love Song
10. O Que Não Foi Dito
11. Teletransportador
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny