Białystok New Pop Festival 2022 –pełen line-up

12 koncertów, dwa letnie popołudnia i wieczory, plener pod barokowym Pałacem Branickich i znakomici artyści z różnymi pomysłami na muzykę. Piąta edycja Białystok New Pop Festival odbędzie się już 27 i 28 sierpnia 2022 r.


Do festiwalowego line-up dołączają kolejne gwiazdy – Fisz Emade Tworzywo, Tymek, Szczyl, Julia Wieniawa, Marcin Maciejczak oraz reprezentująca podlaską scenę – Szeptucha.

Cała szóstka dołącza do ogłoszonych już artystów takich jak: Brodka, Ralph Kamiński, Pezet, Bovska, Natalia Szroeder i Zdechły Osa.

 

Piąta edycja Białystok New Pop Festival, która odbędzie się już 27-28 sierpnia br. pod Pałacem Branickich, będzie intensywna i różnorodna muzycznie. Na festiwalowej scenie pojawią się zarówno uznani już artyści, jak i ci z krótszym stażem, szukający własnej ścieżki, ale bez wątpienia dysponujący ogromnym talentem. Taki zestaw twórców gwarantuje wyjątkowy muzyczny tygiel spod znaku new pop, pozwoli i na taneczne szaleństwo, i na kontemplację wysmakowanych brzmień. Białystok New Pop Festival dowiódł już wielokrotnie, że tworzy bardzo pojemną przestrzeń muzyczną – mieszczą się w niej nie tylko różne odcienie popu, ale też rock, electro, indie rock, soul, zimna fala, piosenka autorska z tekstem czy nowoczesny miejski hip hop. Festiwalową scenę wypełnią zarówno brzmienia energetyczne, mroczne, jak i liryczne oraz żywiołowe. 

 

W tym roku festiwal odbędzie się w innym niż dotychczas terminie. Po czterech edycjach w połowie lipca, festiwal został przesunięty na ostatni weekend sierpnia (27-28 sierpnia) – tak, by koncertów mogło wysłuchać jeszcze więcej osób – koniec wakacji to czas, kiedy większość osób wraca już z wakacyjnych urlopów.

 

Nie zmieniają się za to atrakcje, z których słynie Białystok New Pop Festival. Organizatorzy zapewniają muzyczny relaks w plenerze w iście piknikowej atmosferze. Będzie czas na słuchanie koncertów, pogawędki ze znajomymi, smakowanie potraw (w przestrzeni barokowego dziedzińca staną foodtrucki). Tradycyjnie swoją strefę będą mieć także dzieci. W programie zaplanowany jest też newsroom i spotkania z artystami, podczas których będzie można zdobyć autografy swoich ulubieńców. 

Wybrane koncerty z festiwalu, podobnie jak przed rokiem, będzie można zobaczyć na żywo na stronie Białystok New Pop Festival na Facebooku. 

 

Organizatorami festiwalu są Agora SA i Wyborcza.pl, które tradycyjnie zaprosiły do współpracy Miasto Białystok.

 

Publiczność przez dwa dni festiwalowe usłyszy polskiego rocka, soul, pop, ale też hip-hop i electro, muzykę łączącą pokolenia. Przed nami więc prawdziwa uczta kulturalna – nie tylko muzyczna, bo w ramach festiwalu odbędą się różne wydarzenia towarzyszące. Będzie specjalna strefa dla dzieci, strefa smaku z jedzeniem z różnych stron świata czy strefa mody. W tym roku na festiwal chcielibyśmy zaprosić także specjalnych gości, czyli wolontariuszy, którzy wsparli Miasto Białystok w działaniach na rzecz Ukrainy – mówi wiceprezydent Białegostoku, Rafał Rudnicki.

 

Niezmiernie cieszymy się na piątą edycję Białystok New Pop Festival. Wierzymy, że towarzysząca nam pandemia w znaczący sposób nie przyspieszy i tegoroczny festiwal będzie mógł się odbyć bez certyfikatów i innych obostrzeń – dodaje Anna Pruszyńska, producentka festiwalu organizowanego przez Agorę.

Fisz Emade Tworzywo 

Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Nieustannie eksperymentujący bracia Waglewscy przez ostatnie 20 lat rozszerzyli pojęcie hip hopu i rocka, nadali mu zupełnie inny wymiar, po mistrzowsku wprowadzając doń miękkie, delikatne brzmienia i tworząc na swój sposób swój własny „fiszowy” gatunek. Na swoim koncie bracia Waglewscy mają 10 płyt, a ostatnią pt. „Ballady i Protesty” powrócili do korzeni i lat 90. , gdy rozwijała się muzyka miasta: hip hop i elektronika. Na płycie zmieścili zarówno mocne teksty oraz sporo ironii, jak i swój sprzeciw wobec lekceważenia w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. 

 

Tymek

Popularny artysta i kompozytor wywodzący się ze sceny hiphopowej, ale eksperymentowaniem gatunkowym – miksując alternatywny rap, R&B, czy pop – idący daleko dalej. Na koncie ma kilka płyt, które osiągały status platynowych i diamentowych, a jego singiel „Język ciała”, który zapowiadał album „Klubowe”, stał się krajowym przebojem. Teledysk do piosenki na YouTube osiągnął wynik ponad 156 mln wyświetleń, co sprawiło, że jako pierwszy artysta, wywodzący się z kultury hiphopowej otrzymał podwójny diament za singiel.

 

Szczyl 

Młody raper z Trójmiasta, jeden z najciekawszych twórców gatunku ostatnich kilkunastu miesięcy, w świecie hiphopowców wyrazisty „wrażliwiec”. Ciekawy wokal, stylistyczna różnorodność, dystans, sporo humoru, ale i wiele dojrzałych refleksji – wszystko to wyróżnia jego debiutancką płytę „Polska Floryda”, w której jako Florydę Szczyl wyobraził sobie Gdynię. Szczyl muzycznie i tekstowo bawi się tym motywem, łącząc rap z innymi brzmieniami.

 

Julia Wieniawa

Znana młoda aktorka, która dowodzi, że jest też utalentowana muzycznie. Wyróżnia ją ciekawa barwa głosu i muzyczna wrażliwość. Na koncie ma kilka singli o lirycznym klimacie (w tym podwójnie platynowy „Nie muszę”, „Na zawsze”, który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3” czy „Zabierz te miłość” oraz gościnny występ w piosence duetu Karaś/Rogucki „Bezpieczny lot”). Do muzycznej współpracy przy debiutanckiej płycie Julia Wieniawa zaprosiła doświadczonych producentów muzycznych, m in. Kubę Karasia znanego z zespołu The Dumplings i wspomnianego już Karaś/Rogucki. 

 

Marcin Maciejczak 

16-letni artysta, który dwa lata temu wygrał trzecią edycję The Voice Kids i od tamtej pory idzie jak burza, nie dając się wepchnąć w muzyczne szufladki. Krytycy zachwycają się jego muzyczną dojrzałością i są ciekawi, jak potoczy się kariera Marcina. Na razie nastolatek szukając swego miejsca zdołał już zdobyć platynę za singiel „Jak gdyby nic”, nagrać przebój „Jeśli powiem”, promujący film „Tarapaty 2”, singiel „Nie poddawaj się” z Justyną Steczkowską, promujący jej najnowszą płytę, stworzyć duety z Luną („Nie proszę o więcej”) i Natalią Nykiel („Ciepły front”). I przede wszystkim nagrać debiutancki album „Tamte dni”, który przez wielu dziennikarzy muzycznych został uznany za jedną z najlepszych popowych płyt 2021 r. 

 

Szeptucha 

Zespół, który na scenę wprowadza podlaski koloryt i intrygujący miks: nowoczesne brzmienia, tajemnicze zaklęcia i wielowiekową tradycję. Zespół, w części złożony ze znanych podlaskich muzyków bluesowych, muzycznie eksperymentuje sięgając m.in. do wątku podlaskich uzdrowicielek – szeptuch i ich zaklęć. Pierwsze próby muzycy zaczęli w 2019 r., w 2020 r. wykrystalizował się skład zespołu, a we wrześniu 2021 r. ukazał się ich pierwszy album „Zamowy” (tak nazywane są krótkie słowne zaklęcia, którymi uzdrawia szeptucha). Jak mówią sami muzycy – „zespół powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Twórczość balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody”. 

 

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

Partnerzy: Kinder Bueno White, Inka, Bolero, BOLERO, Galeria Jurowiecka 

Patroni medialni: Helios, WP.pl, Radio Akadera, CGM, HIRO, Radio Nowy Świat, Bia24

 

LINE-UP

W sobotę (27 sierpnia) wystąpią:

Marcin Maciejczak

Bovska

Szczyl

Julia Wieniawa

Ralph Kamiński

Brodka

 

W niedzielę (28 sierpnia) wystąpią:

Szeptucha

Zdechły Osa

Tymek

Fisz Emade Tworzywo

Natalia Szroeder

Pezet

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

Wymiana opasek będzie możliwa od godz. 15, organizatorzy rekomendują wcześniejsze przyjście i wymianę, żeby nie stać w kolejce.

 

Wejście na teren festiwalu będzie możliwe już od godz. 16.30, a pierwsze koncerty zaczynają się o godz. 17. 

BILETY

Karnet normalny na dwudniowy festiwal kosztuje 179 zł

Karnet ulgowy – 89,50 zł. 

Bilet jednodniowy normalny – 115 zł, 

Bilet jednodniowy ulgowy – 57,50 zł. 

Ulgowe bilety dotyczą dzieci w wieku 4-12 lat oraz seniorów 65+. Dzieci w wieku do lat 3 – wstęp wolny. 

Więcej informacji o festiwalu na profilu Białystok New Pop Festival na Facebooku: https://www.facebook.com/bialystoknewpopfestival .

Bilety do kupienia na:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/bialystok-new-pop-festival/

https://goingapp.pl/wydarzenie/bialystok-new-pop-festival-3/sierpien-2022

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.