BIG RED MACHINE: nowy projekt Justina Vernona i Aarona Dessnera!

BIG RED MACHINE
NOWY PROJEKT JUSTINA VERNONA I AARONA DESSNERA

Big Red Machine to nowy projekt Justina Vernona oraz Aarona Dessnera. Płyta powstała we współpracy z PEOPLE. Album zatytułowany po prostu „Big Red Machine”  trafi na półki sklepowe 31 sierpnia nakładem wytwórni Jagjaguwar. Na krążku znajdzie się 10 utworów. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest Justin i Aaron oraz Brad Cook, a za miksy Jonathan Low.

Debiutanckie wydawnictwo zwiastują cztery utwory: „Forest Green”, „Lyla”, „Gratitude”  oraz „Humnostic”. Można ich posłuchać tutaj.

W 2008 r., zanim muzycy mieli okazję spotkać się osobiście, Aaron wysłał Justinowi wstępną wersję piosenki „Big Red Machine”, która miała się znaleźć na albumie „Dark Was the Night”. Po dziesięciu latach przyjaźni i współpracy powstało w sumie 10 utworów. Muzycy pracowali nad nowym materiałem przez ostatnie dwa lata. Za podstawę posłużyły im improwizowane sety, które grali na żywo na festiwalu the Eaux Claires, Haven i Sounds from a Safe Harbour latem 2017 r. prezentując robocze wersje kompozycji. Artyści do nowego projektu zaprosili wiele osób z kolektywu PEOPLE.

„Nie sądzę, aby ta płyta powstała bez tych wszystkich ludzi, którzy przyłączyli się do tego projektu. Skomponowaliśmy z Justinem muzykę do pewnego momentu, a później rozesłaliśmy ją do naszych przyjaciół zachęcając ich do wniesienia swoich własnych pomysłów. Stworzyliśmy swoistego rodzaju społeczność. To dla nas nowe doświadczenie”  – mówi Aaron.

PEOPLE to stale rosnąca grupa międzynarodowych artystów, którzy spotykają się, aby tworzyć i dzielić się swoją twórczością swobodnie, między sobą i z każdym. Zrodziła się z chęci stworzenia niezależnej  przestrzeni, w której można by wykonywać wspólne, spontaniczne i ekspresyjne dzieła (głównie muzyczne). PEPOPLE utworzyli specjalną digitalową platformę, na której dzielą się swoimi projektami.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny